Women2Women to 10-dniowa konferencja odbywająca się co roku w Bostonie, w której uczestniczy 100 licealistek z 30 krajów w całego świata. Kim są? To dorastające liderki angażujące się w walkę o prawa kobiet i ich lepszą przyszłość, które chcą rozwijać swoje umiejętności poprzez zdobycie niezbędnych narzędzi do opracowania, a następnie wdrożenia planu działania w swoich lokalnych społecznościach. W tym roku na Women2Women nie zabraknie również polskiej reprezentacji. I będą to dwie nastolatki: tegoroczna maturzystka, 19-letnia Karolina Tulik z Opola oraz 17-letnia Asia Brzezińska z Poznania.

Zobacz także: Dwie nastolatki będą reprezentować Polskę na międzynarodowej konferencji wspierającej prawa kobiet

Dwie polskie nastolatki wezmą udział w międzynarodowej konferencji Women2Women w Bostonie

Obie dziewczyny od dawna angażują się w różnego rodzaju inicjatywy społeczne. Karolina brała udział m.in. w modelowych obradach ONZ, a o udział w konferencji starała się jeszcze jako gimnazjalistka. Do udziału zachęcała ją wówczas dyrektor szkoły, uważając, że jej uczennica ma ogromny potencjał. Wtedy się nie udało, ale po czterech latach 19-latka postanowiła spróbować jeszcze raz, tym razem z powodzeniem. Z kolei Asia zgłosiła się do programy za namową mamy, która w 2016 roku miała okazję opiekować się grupą czterech reprezentantek Polski i była po wielkim wrażeniem organizacji konferencji, młodych, z niezwykłą pasją motywujących się wzajemnie uczestniczek oraz wagi tematów poruszanych w Bostonie.

Niestety, samo zakwalifikowanie się do programu nie wystarczy. Women2Woment to dość kosztowna inicjatywa – tzw. wpisowe to koszt 3000 dolarów. I o ile Asia zgromadziła wymaganą kwotę dzięki wsparciu bliskich, tak Karolina musi uzbierać ją sama. Choć niekoniecznie, bo wszyscy możemy jej pomóc w realizowaniu ambitnych planów. Na platformie crowdfundingowej PolakPotrafi.pl trwa zbiórka, gdzie każdy ma możliwość dorzucić się, wpłacając dowolną kwotę. Do zakończenia akcji zostało zaledwie 5 dni, a do uzyskania potrzebnej kwoty brakuje jeszcze ponad 3000 tysiące złotych. Liczy się każda złotówka, by nastolatka, która może mieć kiedyś znaczący wpływ na sytuację kobiet w Polsce i na świecie, mogła zacząć realizować się w tym kierunku już dzisiaj. Link do zbiórki znajdziecie TUTAJ. Konferencja Women2Women rusza 1 sierpnia. 

Zobacz także: 13-latka strajkuje pod Sejmem i walczy o naszą planetę!