Do konkursu zgłoszono 52 tysiące rysunków autorstwa dzieci z całego świata. Spośród wszystkich prac jury wybrało 10, które trafią na półki sklepów IKEA w limitowanej kolekcji SAGOSKATT. 

Wśród zwycięzców znalazły się: ciepłe i szczęśliwe pluszowe słońce, czerwony potwór o ambicjach bycia strasznym, zielona żabo-świnko-małpka z trzema nogami i wiele więcej.

"Na świecie żyje mnóstwo kreatywnych dzieciaków. Nie zabraknie potencjalnych przyszłych artystów i projektantów ‒ niektóre rysunki są prawdziwymi dziełami sztuki. Ten konkurs daje dzieciom możliwość bycia kreatywnym, wyruszenia w świat fantazji i narysowania swojego wymarzonego pluszaka ‒ to naprawdę widać w ich szkicach" - komentuje Bodil Fritjofsson, specjalistka ds. rozwoju produktu w IKEA dla Dzieci. 

Kolekcja SAGOSKATT, tak jak wszystkie pozostałe zabawki i książki z działu IKEA dla Dzieci, bierze udział w tegorocznej kampanii społecznej IKEA wspierającej prawa dzieci do zabawy i rozwoju.

Ze sprzedaży każdej zabawki lub książeczki dla najmłodszych, w okresie trwania kampanii, IKEA Foundation przekaże 1 euro na rzecz projektów, które prowadzone są w najuboższych społecznościach na świecie i wspierają rozwój oraz edukację dzieci, a także sport i oczywiście zabawę.