Ile razy próbowałaś znaleźć coś szybko w torebce, ale miałaś w niej za dużo rzeczy? Albo zupełnie przypadkowo trafiałaś na coś zupełnie niepotrzebnego, czego nawet nigdy nie użyłaś i w zasadzie nie wiedziałaś nawet, że nosisz to ze sobą? Spokojnie, nie Ty jedna znasz to z autopsji. Według badań kobiety tracą średnio 3 miesiące życia na szukanie czegoś w torebce! Jesteśmy w stanie w to uwierzyć, skoro przeciętnie damska torebka waży od 2,5 do 3 kg. Ilość rzeczy, które każdego dnia mamy przy sobie nie tylko może powodować frustrację, kiedy czegoś szukamy, ale to także prosta droga do poważnych schorzeń kręgosłupa. A przecież mogłybyśmy tego uniknąć. Poznaj kilka sposobów, dzięki którym raz na zawsze dowiesz się, jak utrzymać porządek w torebce.
 

1. Wyjmij wszystkie rzeczy z torby i... zastanów się ile z nich potrzebujesz

Pierwszym krokiem do uporządkowania torby jest opróżnienie jej. Gdy wyciągniesz wszystkie rzeczy, zdasz sobie sprawę z tego, ile tak naprawdę każdego dnia nosisz na swoim ramieniu. Prawdopodobnie w swojej torebce znajdziesz mnóstwo niepotrzebnych papierków i przedmiotów, opakowań po gumach do żucia i biletów. Mimo, że te pojedyncze drobiazgi nie są ciężkie, razem mogą całkiem sporo ważyć. A przecież chodzi nam o zminimalizowanie rzeczy, które nosimy w torbie. Dodatkowo przed ponownym włożeniem rzeczy nie tylko zastanów się, które są niezbędne, ale także odwróć torbę do góry nogami (najlepiej nad wanną!), by pozbyć się z niej okruchów i innych paprochów.

Zobacz także: Produktywność - jak ją poprawić w pracy i w życiu codziennym? Mamy dla Ciebie 6 rad, dzięki którym będziesz lepiej zorganizowana >>>
 

2. Posprzątaj też w portfelu

Portfel (oraz klucze) to rzeczy, które zawsze nosimy w torebce. Jednak czasami mogą zabierać naprawdę dużo miejsca i być zwyczajnie ciężkie. Wyrzuć wszystkie niepotrzebne paragony, a jeśli uważasz, że mogą Ci się przydać – odkładaj je do specjalnego pudełka, które będziesz trzymała w domu. Wtedy na pewno ich nie zgubisz. Zastanów się też czy na pewno potrzebujesz kilkunastu kart, na których zbiera się pieczątki i zostaw tylko te z których stale korzystasz. Nadmiar breloczków przy kluczach też warto przemyśleć.
 

3. Myśl racjonalnie

Niektóre rzeczy, które wkładamy do naszej torebki nie są nam potrzebne, ale mamy silne przeświadczenie, że warto zostawić je na czarną godzinę. Znasz to uczucie, że musisz być przygotowana na wszystko? Oczywiście nie mówimy o plastrach czy podpaskach, ale o rzeczach, których naprawdę nie potrzebujesz na co dzień (chociażby leków na wszystkie dolegliwości świata). Jak będziesz czegoś potrzebować, to zawsze możesz to kupić lub pożyczyć od kogoś. I nie dodawać swojej torbie dodatkowych kilogramów.

Zobacz także: Organizery, dzięki którym w Waszych kosmetyczkach zapanuje porządek! >>>
 

4. Zainwestuj w kosmetyczkę

Najlepiej, jeśli wszystkie rzeczy z danej kategorii trzymasz w jednym miejscu. Nie tylko nie walają się po dnie torebki, ale także nie brudzą się i nie niszczą. Dlatego wszystkie kosmetyki, które masz w torbie trzymaj jeszcze dodatkowo w kosmetyczce, wtedy nie stracisz czasu na szukanie akcesoriów do makijażu. Możesz kupić też mniejsze kosmetyczki lub woreczki, w których będziesz trzymać takie małe rzeczy jak plastry bądź słuchawki.
 

Zobacz także:

5. Przynajmniej raz w tygodniu przeglądaj co masz w torbie

Wiemy, że często w tygodniu nie ma czasu na takie drobnostki jak sprzątanie torby, dlatego lepiej robić to raz a dobrze. Na pewno znajdziesz parę rzeczy, które nadają się do wyrzucenia (na przykład papierki od plastrów, które zapomniałaś wyrzucić). Dodatkowo, jeśli będziesz robiła to regularnie, będzie Ci to zajmowało mniej czasu i oszczędzisz sobie frustracji z powodu nieuporządkowanych rzeczy.

Sprzątanie w szafie - 7 praktycznych tipów >>>