Swatch uwielbia przybliżać sztukę. Tym razem szwajcarski producent zegarków nawiązuje współpracę ze światowej klasy muzeami sztuki i na nowo interpretuje ich wyjątkowe zbiory. Pierwsza kreatywna współpraca została nawiązana z holenderskim Rijksmuseum, a Glamour miało okazję jako pierwsze podziwiać najnowszą kolekcję. Premiera odbyła się na początku lipca w Amsterdamie w specjalnie zaaranżowanej otwartej tylko dla gości marki, części muzeum Rijsk.

Inspiracją do powstania tej wyjątkowej kolekcji była wizjonerska idea muzeum, które zdecydowało się digitalizować swoje archiwa. Swatch wykorzystało tę wspaniałą okazję do przygotowania własnej interpretacji historycznych dzień sztuki i przybliżenia jej swoim Klientom.

Wybór trzech dzieł, których współczesna wersja pojawiła się na zegarkach marki nie był łatwy. Ostatecznie Carlo Giordanetti, dyrektor artystyczny marki Swatch, zdecydował się na takie prace jak: „Spektakl ze statkiem z fajerwerkami i kolumny Herkulesa” Jacoba Neefsa z 1635 r., "Grzech pierworodny"Cornelisa van Harlem z 1592 r. oraz jedwabna tkanina z bogato zdobionego futerału.

Trzy nowe modele zegarków Swatch wchodzą w skład jesienno-zimowej kolekcji „Worldhood” i dostępne są w sklepie Rijksmuseum, salonach marki oraz online shop.swatch.com/pl. Kolejna inspirująca podróż Swatch do krainy sztuki już w październiku.