Kochać i akceptować siebie należy codziennie, nie tylko od święta. Jednak Dzień Kobiet, to idealna okazja do tego, aby podkreślić swoją kobiecość. Oto nasze propozycje prezentów dla samej siebie oraz kilka wskazówek na to, jak spędzić ten wyjątkowy dzień.

Dzień Kobiet 2019: Prezenty, które możesz kupić sobie sama

W tym roku odchodzimy od stereotypowych (a do tego totalnie oklepanych) kwiatów, czekoladek i pluszowych misiów. Co więcej, prezenty na Dzień Kobiet planujemy kupić sobie same! Was też do tego zachęcamy. Na dobry początek proponujemy pomyśleć nad odpowiednią bielizną – ultra wygodną, idealną na co dzień od Element Żeński lub nieco bardziej sexy projektu Tezenis. Marka stworzyła specjalną kolekcję Dziewczyny wspierają dziewczyny, która całkowicie wpisuje się w ideę girl power. Podobnie jak biżuteria KOPI, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim minimalistkom. Wśród propozycji polskiej projektantki znajdziecie między innymi kolczyki w formie kobiecych kształtów. W Dzień Kobiet nie mogłybyśmy zapomnieć o t-shirtach ozdobionych feministycznymi hasłami i rysunkami. Takie oferują nam między innymi Babe Universe, Momu, czy w House.

Coraz mniej kobiet przed trzydziestką decyduje się na dziecko? Badania nie pozostawiają wątpliwości >>>

Dzień Kobiet 2019: Zrób coś tylko dla siebie

Genialnym sposobem na uczczenie Dnia Kobiet jest także chwila relaksu i odpoczynek. Zrób sobie nowe mani i pedi (najmodniejsze w tym sezonie wzory na paznokcie znajdziesz TUTAJ), albo umów się na jakiś zabieg pielęgnacyjny. A co powiesz na masaż? Jeżeli jednak nie masz czasu, aby udać się do kosmetyczki, czy beauty baru, to spa możesz zorganizować również w domu! Weź gorącą kąpiel przy świecach, zrób sobie peeling, potem nałóż ulubiony balsam. Do swojego prywatnego salonu piękności możesz też zaprosić też koleżanki! Komedia romantyczna w towarzystwie najlepszej przyjaciółki i z maseczką na twarzy? Nie może być lepiej. Pamiętajcie tylko, że Dzień Kobiet najprzyjemniej świętuje się przy lampce prosecco!

Sekspozytywny alfabet by G'rls ROOM - S jak slut-shaming. Co to znaczy? >>>