"Dziewczyna z pociągu" to historia Rachel Watson, rozwiedzionej i uzależnionej od alkoholu kobiety, która nie może poradzić sobie z samotnością. Codziennie o tej samej porze wsiada do pociągu i obserwuje przez okno mijane domy. Jej uwagę zwraca codzienne życie pary, Scotta i Megan. Ich widok staje się dla niej uzależniający, a Rachel dowiaduje się o nich coraz więcej przez codzienne, kilkusekundowe migawki widziane z okna pociągu. Wkrótce kobieta zostaje wplątana w ich losy - bierze udział w poszukiwaniach Megan, która zaginęła w tajemniczych okolicznościach. 

Na ekranie pojawia się wiele znakomitych nazwisk. W główną rolę wciela się Emily Blunt, którą ostatnio oglądać możemy w filmie "Łowca i Królowa Śniegu" (tam również wystąpiła w tytułowej roli), a wcześniej w takich obrazach jak "Sicario" czy "Diabeł ubiera się u Prady", gdzie zagrała niezapomnianą Emily Charlton, za którą dostała aż 5 nominacji do filmowych nagród. Odtwórcy ról pary - Scotta i Megan to z Luke Evans ("High-Rise", "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii") i Haley Bennett (obecnie w kinach jest fillm "Hardcore Henry", w którym gra jedną z głównych ról). Luke Evans został zaproszony do udziału w filmie dopiero na drugim miejscu - początkowo rola miała przypaść Jaredowi Leto. W filmie wystąpią także m.in. Justin Theroux, Lisa KudrowEdgar Ramírez i Rebecca Ferguson

Reżyserem "Dziewczyny z pociągu" jest Tate Taylor, który stworzył wcześniej takie filmy jak "Służące", "Get on up" o Jamesie Brownie, a także świetny serial z Jane Fondą i Lily Tomlin "Grace and Frankie", który możecie obejrzeć na Netflix. Scenariusz, będący adaptacją powieści napisała Erin Cressida Wilson. W zwiastunie pojawiła się piosenka „Heartless” Kanye'go Westa, ale nie znamy jeszcze szczegółów na temat tej współpracy - nie wiadomo, czy w filmie pojawi się więcej jego muzyki. 

Znana jest już data światowej premiery - "Dziewczyna z pociągu" wejdzie do kin 22 września. Polska premiera przewidziana jest na 7 października 2016.

Zobaczcie zwiastun >>>