Kto może pracować w IT?

Stosunkowo nowym trendem w IT jest inkluzywność organizacji. Oznacza to tworzenie warunków do pracy i rozwoju dla osób niezależnie od ich płci, wieku i pochodzenia, co sprzyja rozwojowi firm. Różnorodność w zespołach to większa szansa na nowe, kreatywne pomysły. Stereotypowy pogląd, że kobiety nie są zainteresowane pracą w branży informatycznej, jest już nieaktualny. W branży kreatywnej liczy się przede wszystkim zaangażowanie, kreatywność i chęć do nauki. A tych kobietom nie brakuje. IT przyciąga młode, nastawione na rozwój kobiety, chociaż według statystyk  w branży jest ich ciągle znacząco mniej niż mężczyzn (14% w 2021 według Raportu z badania społeczności IT 2021 – bulldogjob.pl). Szansą na zaistnienie w sektorze IT są specjalistyczne kursy, przeznaczone dla osób, poszukujących swojej zawodowej ścieżki.

Webinary i podcasty, czyli kopalnia wiedzy dla każdego

Praktycy IT zauważają, że branża jest zmienna i wymaga ciągłego kształcenia. Z pomocą przychodzą webinary i podcasty, prowadzone przez specjalistów. Z ciekawą propozycją dla wszystkich osób, które chcą wzbogacić swoją wiedzę wyszła jedna z dużych firm hostingowych – home.pl, tworząc projekt Akademia home.pl. Pod linkiem można zapisać się na darmowe webinary, organizowane w każdą środę o 10:00. Skorzystać może każda chętna osoba.

Zainteresowanie programem jest ogromne – w webinarach uczestniczyło już ponad 10 000 internautów. Tematyka jest tak zróżnicowana, że niemal każdy znajdzie coś  dla siebie. Omawiane są zagadnienia z zakresu HR, grafiki, tworzenia stron www czy pozycjonowania. Z poprzednich odcinków słuchacze mogli się dowiedzieć np. jak wykonać retusz fotografii, jak stworzyć stronę www w 1 godzinę czy jak być ze swoją stroną internetową na 1. miejscu w wyszukiwarce Google.

Kursy IT. Warto się szkolić!

Szkolenia z zakresu IT są doskonałym startem dla kobiet, które chcą się przebranżowić i nauczyć czegoś nowego. Szerokie możliwości wyboru kariery sprawiają, że nie tylko osoby po studiach technicznych mogą zdobyć pracę w branży.

Co ciekawe, w ramach projektu Akademia home.pl powstał też bezpłatny kurs #nowystart, na którym można zdobyć specjalistyczną wiedzę oraz certyfikat uczestnictwa w jednej z trzech ścieżek edukacyjnych. Program zdobył dużą popularność wśród młodych kobiet, którym marzy się kariera w sektorze IT. Certyfikat, który otrzymują po kursie, pozwala na wyróżnienie się w oczach przyszłego pracodawcy.