Netflix od dawna cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród Polaków i na stałe zagościł nie tylko w ich domach, ale i w sercach. Platformę śmiało można określić jako skarbnicę najlepszych filmów i seriali z całego świata, dlatego miło jest nam usłyszeć, że znajdziemy tam także polski akcent. Chociaż może nie o takim marzyliśmy.

Wszystko dlatego, że już 12 stycznia, premierę będzie mieć pierwszy film Netflixa w pełni poświęcony Polakowi! The Polka King to historia oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia Jana Lewana – muzyka polskiego pochodzenia, który chce spełnić swój amerykański sen.

Komedia pokazuje jak główny bohater namawia swoich fanów, a w szczególności starsze osoby, do inwestowania w piramidy finansowe. Niestety nie jest to do końca legalny biznes. Poza tym, zajmuje się on organizowaniem audiencji u Jana Pawła II i ma wiele innych, dość niecodziennych zajęć i przygód.

Tajne kody, które umożliwią Wam dostęp do tysięcy filmów i seriali na Netflixie >>>

Maya Forbes, reżyserka nowej produkcji Netflixa, nie pozwala zapomnieć o narodowości głównego bohatera oraz o jego przywiązaniu do ojczyzny. W filmie niejednokrotnie mamy okazję zobaczyć polskie symbole, a mianowicie charakterystyczne koszulki z orłem i biało-czerwoną flagę.

Oprócz króla komedii Jacka Blacka, który zagrał Polaka, w obsadzie pojawią się także Jenny Slate i Jason Schwartzman. Warto to zobaczyć!