Takich wyników chyba nie spodziewał się nawet sam Ed Sheeran! 3 marca ukazał się trzeci studyjny album Brytyjczyka i tego samego dnia ustanowił nowy rekord w serwisie Spotify. Krążek "Divide" odsłuchało ponad 56 milionów użytkowników. To najlepszy wynik w historii serwisu, który wcześniej należał do artysty The Weeknd i jego albumu "Starboy" (29 milionów).

Podobna sytuacja ma miejsce na serwisie Youtube. Oficjalne teledyski do dwóch singli promujących najnowszy album artysty ("Shape of You", "Castle on the Hill") obejrzało ponad 500 milionów użytkowników. Dzień po premierze płyty, artysta opublikował tzw. "lyrics video" do wszystkich 14 utworów. Krótkie filmiki obejrzało ponad miliard osób! Według serwisu Billboard.com w ciągu niecałych dwóch miesięcy oficjalne konto Eda zaczęło obserwować prawie dwa miliony nowych osób.

To nie koniec dobrych informacji dla fanów piosenkarza. Najnowszy album Eda jest aktualnie najszybciej sprzedającym się krążkiem w historii Wielkiej Brytanii. W dniu premiery płyta rozeszła się w liczbie 232 tysięcy egzemplarzy, a trzy dni później liczba ta wzrosła dwukrotnie. Myślcie, że artysta zdoła pobić rekord sprzedaży ustalony przez Adele? Album "25" w listopadzie 2015 osiągnął w tydzień 803 tysiące sprzedanych kopii.