Ed Sheeran opublikował wczoraj w sieci teledysk do kolejnej piosenki ze swojej ostatniej płyty „=” („Equals”). Ten piąty studyjny album brytyjskiego muzyka ukazał się na rynku 29 października 2021 roku.

Ed Sheeran nagrał teledysk do utworu „2step” w przedwojennym Kijowie

Ukraińska stolica w nowym wideo Eda Sheerana? Jak mu się to udało? Okazuje się, że wokalista wraz z ekipą stworzył wideo do utworu „2step” (nagranego z amerykańskim raperem Lil Baby) jeszcze przed wojną, a dokładnie w listopadzie 2021 roku. Podobnie było z klipem do piosenki Florence + Machine „Heaven is Here”, który również powstawał w Kijowie właśnie jesienią. Artystka potem informowała, że tancerki, które możemy oglądać w wideo ukrywają się teraz w schronach.

W teledysku do „2step” widzimy Eda i rapera Lil Baby na ulicach Kijowa w otoczeniu tłumu tancerzy. Zdjęcia trwały w Ukrainie trzy dni. Ed Sheeran przy okazji premiery wideo poinformował, że odwiedził wtedy Ukrainę po raz pierwszy i był zachwycony gościnnością ludzi, tym, jak ciepło został przyjęty i z jakimi profesjonalistami miał okazję pracować. Tym bardziej porusza go trwająca obecnie w Ukrainie wojna i dramat ludzi, którzy muszą walczyć o swój kraj. 

Nagrałem ten klip jeszcze przed rozpoczęciem niszczycielskich ataków. To była moja pierwsza wizyta w Ukrainie. Zostałem bardzo ciepło przyjęty – napisał Sheeran o swoich doświadczeniach.

Nic zatem dziwnego, że postanowił przekazać dochód z wyświetleń wideo do „2step” na platformie YouTube  na pomoc Ukrainie, a dokładnie na rzecz organizacji DEC's Ukraine Humanitarian Appeal niosącej pomoc humanitarną.

Ukraina jest dumnym i silnym krajem i jestem wdzięczny, że miałem okazję nagrać tam swój klip – dodał w oświadczeniu zamieszczonym na początku klipu Sheeran i podkreślił, że stoi po stronie Ukrainy oraz że ma zamiar ja wciąż wspierać.

 

Zobacz teledysk Eda Sheerana nakręcony w ukraińskiej stolicy


Wideo do „2step” i chęć niesienia pomocy Ukrainie przez Seerana zostały bardzo dobrze przyjęte w sieci. Przy okazji pojawia się wiele komentarzy, w których wybrzmiewa jak dla wielu z nas jest niewiarygodne, że jeszcze dwa miesiące temu Kijów wyglądał zupełnie inaczej niż dziś, jak piękne i pełne życia było to miasto, które teraz nosi na sobie ślady bestialskiej rosyjskiej agresji. 

Po premierze teledysku głos w jego sprawie zabrały także osoby z Ukrainy, które pracowały przy tej produkcji. 

Zobacz także:

To wideo przypomina nam najlepsze czasy. Był to ostatni projekt, jaki zrobiliśmy, zanim nasz świat się rozpadł. Oglądanie go przynosi nam namiastkę normalności i szczęścia. Mamy nadzieję, że wam się spodoba – skomentowali członkowie ekipy produkcyjnej Radioaktivefilm.