Ed Sheeran pojawił się w pierwszym odcinku (oryginalny tytuł brzmi Dragonstone) nowej serii opartej na popularnej sadze autorstwa George’a R.R. Martina. Wiadomość o jego gościnnym występie w serialu pojawiła się już na początku tego roku. 

Producenci David Benioff i D.B. Weiss starali się o podpisanie kontraktu z artystą od kilku dobrych lat, lecz dopiero teraz udało im się dojść do porozumienia. Jak się okazuje odtwórczyni jednej z głównych ról, Maisie William (Arya Stark) jest ogromną fanką Sheerana i bardzo chciała żeby muzyk pojawił się gościnnie w serialu.

Jej marzenie zostało spełnione. W pierwszym odcinku 7. sezonu serialu Gra o tron Arya w drodze do Królewskiej Przystani spotyka żołnierzy rodu Lannister, a wśród nich rozśpiewanego Eda Sheerana. 

To nie pierwszy raz, kiedy w serialu gościnnie pojawi się muzyk/artysta. We wcześniejszych sezonach oglądać mogliśmy Willa Championa, perkusistę z zespołu Coldplay i Gary'ego Lightbody'ego muzyka z zespołu Snow Patrol.

Przypominamy, że Ed Sheeran w 2018 roku wystąpi w Polsce. Pierwotnie planowano jeden koncert 11 sierpnia, ale w związku z ogromnym zainteresowaniem, które przerosło samych organizatorów zdecydowano się na drugą datę koncertu. Tym samym artysta wystąpi w Warszawie na PGE Narodowy także 12 sierpnia.