Miła niespodzianka na początek tygodnia dla wszystkich fanów Eda Sheerana. Twórcy najpopularniejszego serialu HBO "Gra o tron" podczas ostatniej konferencji prasowej zdradzili, że brytyjski muzyk pojawi się gościnnie w najnowszym, siódmym sezonie "GOT".

"GRA O TRON": ZNAMY DATĘ PREMIERY 7 SEZONU! ZOBACZ >>>

Producenci David Benioff i D.B. Weiss starali się o podpisanie kontraktu z artystą od kilku dobrych lat, lecz dopiero teraz udało im się dojść do porozumienia. Skąd taki pomysł? Jak się okazuje odtwórczyni jednej z głównych ról, Maisie William (Arya Stark) jest ogromną fanką Sheerana i bardzo chciała żeby muzyk pojawił się gościnnie w serialu. Niestety, podczas spotkania zorganizowanego z okazji festiwalu SXSW producenci i aktorzy grający w serialu, nie zdradzili informacji w jaką postać wcieli się Brytyjczyk.

To nie pierwszy raz, kiedy w serialu gościnnie pojawi się muzyk/artysta. We wcześniejszych sezonach oglądać mogliśmy Willa Championa, perkusistę z zespołu Coldplay i Gary'ego Lightbody'ego muzyka z zespołu Snow Patrol. 

Wygląda na to, że Sheeran postanowił spróbować czegoś nowego po ogromnym sukcesie ostatniej płyty  "Divide". Trzeci studyjny krążek muzyka bije rekordy odtworzeń w serwisie Youtube i Spotify. Ed ma szansę pobić rekord ustanowiony przez Adele i jej album "25".