Edyta Górniak dała się poznać jako jedna z tych gwiazd, które kwestionują obecność koronawirusa na świecie. Goszcząc na początku maja w programie Marcina Roli w prawicowej telewizji internetowej Realu24.pl mówiła, że „ludziom kazano się bać, zamiast podtrzymywać ich na duchu. Są pogłoski, że na jesieni ma być druga fala epidemii. Skąd byśmy to dzisiaj wiedzieli? Możemy to wiedzieć tylko wtedy, jeśli ktoś napisał ten scenariusz”, wpisując się tym samym w nurt fake newsów o tym, że za pandemię koronawirusa odpowiedzialny jest Bill Gates oraz globaliści.

Górniak, której największym sukcesem zawodowym jest zdobycie drugiego miejsca w konkursie Eurowizji w 1994 roku, obwieściła także, jakie jest jej stanowisko wobec szczepień na COVID-19: „Wolę odejść z tego świata, niż pozwolić komukolwiek wstrzyknąć w mój organizm coś, czego nie znam. Mojemu dziecku że nie pozwolę się zaszczepić. Jeśli to będzie oznaczało zagładę dla nas, to trudno” – powiedziała wokalistka, która żadnej wiedzy z dziedziny epidemiologii i medycyny w ogóle nie posiada. Edukacja Edyty Górniak zatrzymała się na poziomie Technikum Ogrodniczo-Pszczelarskiego w Kluczborku, którego niestety nie ukończyła.


Kanye West zapowiedział start w wyborach na prezydenta Stanów Zjednoczonych >>>
 

Edyta Górniak apelowała o spotkanie z ministrem zdrowia w sprawie szczepionki na koronawirusa 

Do słów Edyty Górniak odniósł się sam minister zdrowia Łukasz Szumowski, ponieważ piosenkarka na Facebooku raz jeszcze wróciła do kwestii szczepień na koronawirusa, a przy okazji zaproponowała spotkanie szefowi resortu. „Proponuję jednak nie robić tego w miejscu publicznym, gdyż ryzykowałby Pan tytułami „Nowa miłość Edyty Górniak”... Spotkajmy się w miejscu bardziej publicznym czyli przed kamerami, na oczach całego kraju”.

Do spotkania nie doszło, a Szumowski całą sytuację skomentował tak: „Ja rozumiem, że pani Edyta sprawdza na przykład, z czego są zrobione pastylki, antybiotyk, jak łyka. Szczepionka to jedna z form leku. Tak samo, jak jako ludzie nie wiemy i nie jesteśmy w stanie sprawdzić pastylki, tak nie jesteśmy w stanie sprawdzić szczepionki. Po to jest Urząd rejestracji Produktów Leczniczych, gdzie wszystkie badania są składane, sprawdzane jest, jak te leki były przygotowywane, jaki jak skład substancji, od tego są eksperci”.


Janusz Korwin-Mikke chciałby odebrać kobietom prawo do głosowania. Ciekawe, co na to wyborczynie Konfederacji >>>
 

Edyta Górniak zajmie się polityką? Przygotowuje własny program! 

Stanowiska Edyty Górniak nie zlekceważyli jednak jej fani i obserwatorzy. Po swoich wypowiedziach wokalistka dostawała mnóstwo wiadomości od ludzi, którzy mają takie samo zdanie w kwestii wirusa i szczepionek jak ona. Wśród jej odbiorców pojawiły się nawet głosy, że powinna startować na prezydenta. Ostatecznie jedynym celebrytą w tegorocznym wyścigu o fotel prezydencki okazał się Szymon Hołownia (który w pierwszej turze uzyskał trzeci najlepszy wynik tuż po Andrzeju Dudzie i Rafale Trzaskowskim), zaś Górniak otwarcie powiedziała na swoim Instagram Stories, że nie będzie ubiegała się o tytuł głowy państwa, bo jej powołaniem jest muzyka i nie mogłaby z niej zrezygnować.

Zobacz także:


Wybory prezydenckie 2020: Jak głosowali młodzi? To najbardziej podzielona grupa z wysoką frekwencją >>>
 

To samo powtórzyła w wywiadzie z portalem Wirtualna Polska, ale jednocześnie zapowiedziała, że przygotowuje program, który będzie chciała przedstawić ministrom. „Będzie dotyczyć odświeżenia w podejściu do wielu aspektów. Polska zasługuje na takie odświeżenie w przemyśleniach, w podejściu, w edukacji, w przygotowaniu młodych ludzi do życia dzisiaj. Te systemy są według mnie przestarzałe i należałoby wprowadzić subtelne, ale bardzo istotne zmiany. Mogą się one okazać istotne na przestrzeni lat” – tłumaczyła w wywiadzie.

Górniak nie zdradziła żadnych szczegółów. Podkreśliła także, że nie zna się na polityce, a może trochę na dyplomacji. Z kolei wcześniej, we wspomnianym już wywiadzie dla telewizji internetowej wRealu24.pl zaznaczała, że nie zna dokładnie profilu stacji (czyli prawicowej), i że nie chce dać się zaszufladkować, jeśli chodzi o radykalne poglądy polityczne czy religijne. Również w rozmowie z Wirtualną Polska nie chciała wprost powiedzieć, czy jest zadowolona z wyniku wyborów prezydenckich, które niewielką przewagą w drugiej turze wygrał Andrzej Duda. Piosenkarka skomentowała tylko, że zarządzanie jakimkolwiek krajem na świecie wymaga dzisiaj wielkiej odwagi i podziwia wszystkich, którzy się tego nie boją.


Co powinno zostać z nami po koronawirusie? Czyli co dobrego przyniosła nam pandemia >>>