Koronawirus nie odpuszcza. W związku z rosnącą liczbą zakażeń rząd postanowił wprowadzić kolejne obostrzenia.W obecnej sytuacji powinniśmy szczególnie zadbać o higienę. Dotyczy to m.in. częstego mycia rąk, a także pielęgnacji paznokci. Czy to możliwe, że posiadaczki i posiadacze długich paznokci są bardziej narażeni na zakażenie koronawirusem? Okazuje się, że tak. Eksperci beauty coraz częściej mówią o niebezpieczeństwie, na które narażone są osoby z długimi paznokciami (niezależnie od tego czy płytka jest naturalna, czy przedłużona żelem), a także namawiają do spiłowania ich na krótko. I nie ma to nic wspólnego z aktualnie panującymi trendami. Dlaczego długie paznokcie to najgorszy wybór na czas pandemii? Będziecie bardzo zaskoczone!

Eksperci nie mają wątpliwości, że długie paznokcie to najgorsza opcja na czas pandemii. Dlaczego? Będziecie szoku?

Dr Elisabeth Dancey, czyli popularna ekspertka w dziedzinie medycyny estetycznej z Wielkiej Brytani, przyznała w rozmowie z Daily Mail, że długie paznokcie to zdecydowanie najgorsza opcja na czas pandemii. Dlaczego? Ekspertka wyjaśnia, że wirus może „ukryć się” pod paznokciem, a stamtąd łatwo przenieść się na twarz albo na innych. Warto zauważyć, że pracownicy służby zdrowia noszą spiłowane na krótko, naturalne paznokcie. W tym wypadku chodzi nie tylko o wygodę, ale również o higienę. Jak zauważa dr Elisabeth Dancey, jeżeli chcemy mieć pewność, że nasze dłonie są nieskazitelnie czyste, powinniśmy spiłować je na krótko, a także zrezygnować z wszelkiego rodzaju kolorów czy ozdób (np. cyrkonii). Inni eksperci z tej dziedziny i profesjonalne manicurzystki absolutnie zgadzają się z opinią dr Elisabeth Dancey – przekonują swoich klientów do naturalnych paznokci. 

Czas pandemii to dobra okazja do tego, by nasze paznokcie trochę "odpoczęły". Coraz większym zainteresowaniem cieszy się detox manicure. Domowy zabieg rozpoczynamy od kąpieli z oliwką, a następnie delikatnie odsuwamy skórki i dokładnie piłujemy paznokcie. Na sam koniec nakładamy odżywkę. To bardzo prosty, a zarazem przyjemny sposób na piękne paznokcie w wersji natural.

Zmywacz do hybryd bez acetonu, czyli jak sciagnąć hybrydę? Opinie kobiet o zmywaczach do hybryd >>>