Jak dobrze wiecie, Netflix ma w swojej ofercie nie tylko amerykańskie serialowe produkcje. I nie tylko one cieszą się ogromną popularnością. Obok takich hitów platformy, jak Stranger Things, Orange Is The New Black, House of Cards czy 13 powodów, świetnie przyjęły się wśród widzów takie tytuły, jak brytyjski The Crown i niemiecki Dark, a już niebawem mamy nadzieję, że dołączy do nich pierwszy polski serial Netflixa, czyli 1983. Spore szanse na pozytywny odbiór ma również drugi hiszpańskojęzyczny oryginalny obraz platformy, Elite. A to dlatego, że kilka motywów z tego serialu kojarzy się z jedną z najsłynniejszych serialowych produkcji, jakie do tej pory powstały - Gossip Girl

ZOBACZ TAKŻE: „Rojst”- nowy serial z Dawidem Ogrodnikiem i Andrzejem Sewerynem. Mamy pierwszy teaser!

Podobnie, jak w kultowej już Plotkarze, głównymi bohaterami są uczniowie Las Encinas, najlepszej i najbardziej elitarnej szkoły w Hiszpanii. To tam uczą się dzieci z wyższych sfer. Jednak decyzją lokalnych władz trafia tam też trójka ubogich dzieciaków, których szkoła została zniszczona przez trzęsienie ziemi. I wcale nie oznacza to, że szczęście się do nich uśmiechnęło. Jak możecie się domyślać, rodzi się konflikt między tymi, którzy mają wszystko, a tymi, którzy nie mają nic do stracenia, doprowadza do morderstwa. Kto za tym stoi i czy jest to jeden z nowych dzieciaków? O tym przekonamy się jeszcze tej jesieni. 

Pierwszy sezon będzie składać się z ośmiu odcinków i zostanie w całości nakręcony w rozdzielczości 4K. W rolach głównych pojawią się znani z serialu Dom z papieru María Pedraza, Miguel Herrán, Jaime Lorente, a także Itzan Escamilla (Telefonistki, The Ministry of Time), Miguel Bernardeau (Ola de Crímenes), Arón Piper (15 Years and One Day), Ester Expósito (Estoy Vivo), Mina El Hammani (El Príncipe – dzielnica zła), Álvaro Rico (Velvet Collection) i debiutujący Omar Ayuso. W serialu Elite wystąpi także jedna z najpopularniejszych obecnie aktorek i piosenkarek w Meksyku, Danna Paola. 

Reżyserami Elite są Ramón Salazar (Trzy metry nad niebem, Niedzielna choroba) oraz Dani de la Orden (El Mejor Verano de mi vida, Party Town), natomiast scenariusz do serialu napisał Carlos Montera (autor scenariusza do Krawcowej z Madrytu oraz twórca serialu Física o química) i Darío Madrona (autor scenariuszy do seriali Geneza i La chica de ayer oraz współtwórca niezwykle popularnego serialu Los Protegidos). 

ZOBACZ TAKŻE: [QUIZ] Sprawdź, jak bardzo jesteś uzależniony od oglądania seriali