Emma Stone (znowu) przefarbowała włosy na blond, Justin Theroux włożył perukę, a Jonah Hill zrzucił kilkanaście kilogramów. Metamorfozy tej zdolnej aktorskiej trójki już niebawem zobaczymy w serialu Maniac, nowej oryginalnej produkcji Netflix. Za kamerą stanął reżyser Jane Eyre oraz innego serialowego hitu, DetektywCary Joji Fukunaga, natomiast twórcą serialu jest Patrick Somerville, mający na swoim koncie m.in. scenariusz serialu Pozostawieni, także z Justinem Theroux w obsadzie. 

Maniak - nowy serial Netflix. O czym będzie? 

Maniac to historia dwojga nieznajomych, Annie Landsberg (Stone) i Owena Milgrima (Hill), biorących dział w tajemniczym badaniu farmaceutycznym. Każde z nich z jakiegoś powodu decyduje się na taki eksperyment. Annie jest rozczarowana swoim bezcelowym życiem i nie potrafi ułożyć swoich relacji z matką i siostrą. Z kolei Owen, piąty z kolei syn bogatego przedsiębiorcy z Nowego Jorku, zmaga się z niepotwierdzoną diagnozą schizofrenii. By w ich życiu pojawiła się szansa na zmianę, Annie i Owen decydują się na poddanie się radykalnej terapii lekami. Jej twórcą jest doktor James K. Mantleray (Theroux), który uważa, że jest w stanie wyleczyć każdy aspekt ludzkiego umysłu, począwszy od choroby psychicznej po złamane serce. Zachęcona przez niego dwójka głównych bohaterów wraz z innymi nieznajomymi udaje się do siedziby Neberdine Pharmaceutical and Biotech na trzydniowy test leków. Ten, według zapewnień, ma na dobre wyleczyć wszelkie dolegliwości pacjentów i co ważne - nie powodować żadnych efektów ubocznych. Niestety, tak się nie dzieje...

W sieci dostępny jest już zwiastun Maniac, który możecie obejrzeć poniżej. Serial liczyć będzie 10 odcinków. Cały sezon wyląduje na platformie Netflix już 21 września. Będziecie oglądać? 

ZOBACZ TAKŻE: „House of Cards” 6 - znamy datę premiery ostatniego sezonu!