W oryginale filmu "101 dalmatyńczyków" z 1996 roku, rola Cruelli De Mon przypadła niesamowitej Glenn Close. W najnowszej "Cruelli" rolę okrutnej miłośniczki naturalnych futer przejmuje Emma Stone. Prace nad filmem dopiero ruszyły - nazwisko Emmy Stone jest pierwszym przeciekiem na temat obsady produkcji. Poza tym wiadomo jedynie, że za scenariusz odpowiadają Aline Brosh McKenna, Kelly Marcel (odpowiadała m.in. za scenariusz do "50 Twarzy Grey'a"!) oraz Steve Zissis, a premiera przewidziana jest przed rokiem 2019. Brak jednak bardziej szczegółowych informacji na temat przybliżonej daty rozpoczęcia i zakończenia zdjęć, a także wejścia gotowego obrazu do kin. 

"Cruella" jest oczywiście kolejną interpretacją historii o "101 dalmatyńczykach" spisanej przez Dodie Smith w książce o tym samym tytule. Pierwsza filmowa adaptacja powstała w 1961 roku w studiu Walta Disney'a, jako film animowany. Z czasem dołączyła do niego wersja telewizyjna, a także film fabularny i ich sequele. W ostatnich latach filmy skupiające się na czarnych charakterach z popularnych bajek dla dzieci cieszą się ogromną popularnością. Tak było m.in. z filmem "Czarownica" z Angeliną Jolie w roli głównej, opowiadającą o losach Diaboliny z bajki o "Śpiącej Królewnie". 

W rolę tytułowej "Cruelli" wciela się Emma Stone znana z takich filmów jak "Niesamowity Spider-Man", "Birdman", "Służące", czy "Witamy na Hawajach". Stone jest także jedną z muz Woody'ego Allena, zagrała w jego dwóch produkcjach - "Magia w blasku księżyca" oraz "Nieracjonalny mężczyzna". Ma też doświadczenie w filmach dla dzieci - udzielała głosu Eep, jednej z głównych bohaterek animowanego filmu "Krudowie". Czekamy na pierwsze zdjęcia Emmy Stone z planu i oczywiście jej metamorfozę z biało-czarną fryzurą! 

Poza Emmą Stone szanse na wystąpienie w "Cruelli" ma także Selena Gomez. Wiedzieliście, że to właśnie ona śpiewała w oryginalnej wersji filmu utwór "Cruella De Vil"? Posłuchajcie: