W oryginale filmu "101 dalmatyńczyków" z 1996 roku, rola CruelliDeMon przypadła niesamowitej GlennClose. W najnowszej "Cruelli" rolę okrutnej miłośniczki naturalnych futer przejmuje EmmaStone. Prace nad filmem dopiero ruszyły - nazwisko EmmyStone jest pierwszym przeciekiem na temat obsady produkcji. Poza tym wiadomo jedynie, że za scenariusz odpowiadają AlineBroshMcKenna, KellyMarcel (odpowiadała m.in. za scenariusz do "50 Twarzy Grey'a"!) oraz SteveZissis, a premiera przewidziana jest przed rokiem 2019. Brak jednak bardziej szczegółowych informacji na temat przybliżonej daty rozpoczęcia i zakończenia zdjęć, a także wejścia gotowego obrazu do kin. 

"Cruella" jest oczywiście kolejną interpretacją historii o "101 dalmatyńczykach" spisanej przez DodieSmith w książce o tym samym tytule. Pierwsza filmowa adaptacja powstała w 1961 roku w studiu WaltaDisney'a, jako film animowany. Z czasem dołączyła do niego wersja telewizyjna, a także film fabularny i ich sequele. W ostatnich latach filmy skupiające się na czarnych charakterach z popularnych bajek dla dzieci cieszą się ogromną popularnością. Tak było m.in. z filmem "Czarownica" z AngelinąJolie w roli głównej, opowiadającą o losach Diaboliny z bajki o "ŚpiącejKrólewnie". 

W rolę tytułowej "Cruelli" wciela sięEmmaStone znana z takich filmów jak "NiesamowitySpider-Man", "Birdman", "Służące", czy "WitamynaHawajach". Stone jest także jedną z muz Woody'egoAllena, zagrała w jego dwóch produkcjach - "Magiaw blasku księżyca" oraz "Nieracjonalnymężczyzna". Ma też doświadczenie w filmach dla dzieci - udzielała głosu Eep, jednej z głównych bohaterek animowanego filmu "Krudowie". Czekamy na pierwsze zdjęcia EmmyStone z planu i oczywiście jej metamorfozę z biało-czarną fryzurą! 

Poza EmmąStone szanse na wystąpienie w "Cruelli" ma także SelenaGomez. Wiedzieliście, że to właśnie ona śpiewała w oryginalnej wersji filmu utwór "CruellaDeVil"? Posłuchajcie: