Syn hiszpańskiego piosenkarza Julio Iglesiasa rozpoczął karierę w końcówce lat 90., kiedy to podpisał kontrakt z wytwórnią Fonovisa. W 1995 roku wydał swój pierwszy album zatytułowany po prostu „Enrique Iglesias”. Popularność krążka w zestawieniach przebojów w USA przyniosła Iglesiasowi nagrodę Grammy w kategorii „Najlepszy wykonawca latynoski”. Po sukcesie płyty przyszedł czas na trasę koncertową, podczas której gościnnie wystąpili m.in. Bruce Springsteen i Elton John.

W 1999 roku Iglesias zdecydował się na nagranie płyty z piosenkami w języku angielskim zatytułowanej po prostu „Enrique”. To stąd pochodzą znane na całym świecie przeboje jak „Bailamos”, „Sad Eyes”, „Could I Have This Kiss Forever”. Kolejną anglojęzyczną płytą był album “Escape”, na której znalazł się hit „Hero”. Była to najlepiej sprzedająca się płyta w karierze artysty. 10 krążek Iglesiasa – „Sex and Love” został wydany w 2014 roku i był promowany przez utwór „Bailando”, nagrany razem z Descemerem Bueną i grupą Gente de Zona. Piosenka odniosła wielki sukces i na stałe zagościła na listach przebojów na całym świecie. Nad nucącym przez miliony fanów na całym świecie „Bailamos”, czyli jednym z największych przebojów Iglesiasa, pracował ten sam team producencki, który stworzył przebój Cher pt. „Believe”.

W ciągu swojej kariery Iglesias nagrał przeboje m.in. Pitbullem, Nicole Scherzinger, Whitney Houston, Lionelem Richiem czy Akonem. Od początku kariery jego płyty sprzedały się na całym świecie w ponad 180 milionach egzemplarzy. Wydał 10 albumów studyjnych oraz 3 krążki z kompilacją swoich największych przebojów. Odbył 10 tras koncertowych, które cieszyły się statusem wyprzedanych, prezentując się łącznie przed 10 milionami fanów na całym świecie. Jest laureatem prestiżowych nagród jak Grammy, Billboard Awards, ASCAP i innych. Jego video w serwisach Youtube i VEVO prześledziła ponad 14-bilionowa publiczność.

Enrique Iglesias trzykrotnie pojawiał się na srebrnym ekranie. Zadebiutował w serialach „Jak poznałem waszą matkę" oraz „Dwóch i pół". W 2003 r. zagrał u boku Antonio Banderasa i Salmy Hayek w filmowym hicie „Pewnego razu w Meksyku: Desperado 2".

Zobacz także:

Bilety w cenie od 189 zł na koncert artysty w Łodzi są dostępne w sprzedaży na www.eventim.pl/goodtaste. Do wydarzenia można dołączyć tutaj.