„Euforia” jest jednym z najlepiej ocenianych przez widzów oraz krytyków filmowych seriali ostatnich lat. Produkcja trafiła na platformę HBO w 2019 roku i podbiła serca fanów – w dużej mierze to zasługa wspaniałej obsady z Zendayą, Hunter Schafer, Jacobem Elordi oraz Alexą Demie i Sydney Sweeney na czele. Ale „Euforia” jest dopracowana w najmniejszym szczególe: od ścieżki dźwiękowej, nad którą pracował zespół Labrinth oraz Zendaya i Drake, tworząc niepowtarzalny klimat po charakteryzację i makijaże bohaterów, którzy stali się inspiracją dla wielu osób w kwestii stylu. Serial w reżyserii Sama Levinsona („Arcyoszust”, „Assassination Nation”) zdobył ogromną popularność. Na szczęście twórcy zapowiedzieli 2. sezon – pierwszy pozostawił zbyt wiele znaków zapytania. Niestety pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany premiery kolejnych odcinków, zaplanowanych na 2020 roku. Produkcja jest bardzo czasochłonna, dlatego obawiamy się, że w tym roku 2. sezon „Euforii” nie trafi na platformę HBO. Na szczęście twórcy serialu wpadli na świetny pomysł i postanowili zrobić niespodziankę wszystkim fanom!

Seriale, które zostały wstrzymane z powodu koronawirusa. Wśród nich m.in. „Wiedźmin”, „Euforia”, „Stranger Things” i „Riverdale” >>>

„Euforia” 2 – powstaną odcinki specjalne przed premierą 2. sezonu popularnego serialu

„Euforia” opowiada historię młodej narkomanki, która właśnie wróciła z odwyku. Rue (Zendaya) poznaje transseksualną dziewczynę Jules (Hunter Schafer), która właśnie przeprowadziła się do miasta. Oprócz perypetii Rue i Jules, serial podnosi tematy aktualne dla każdego młodego człowieka i nie tylko – szukanie własnej tożsamości, trudne (czasami nawet toksyczne) relacje, odkrywanie swojej seksualności. „Euforia” nie boi się kontrowersyjnych tematów – takich jak np. przemoc domowa, zaburzenia psychiczne – ale nie ukazuje ich w krzywym zwierciadle, tylko stara się pokazać swoich bohaterów i ich problemy jak najbliżej rzeczywistości – to dlatego serial trafił do tak wielu widzów. 

Z niecierpliwością czekamy na 2. sezon „Euforii”, niestety wszystko wskazuje na to, że będziemy musieli jeszcze trochę poczekać – prace nad serialem wstrzymano z uwagi na pandemię koronawirusa. Ekipie zależy na tym, aby nakręcić odcinki w bezpiecznych dla wszystkich warunkach. Data premiery kolejnego sezony stoi pod znakiem zapytania, na szczęście twórcy przygotowali niespodziankę dla fanów, o której w ostatnim wywiadzie dla „Teen Vogue” opowiedziała Zendaya, odtwórczyni głównej roli. – Scenariusz do pięknego drugiego sezonu jest już gotowy, ale żeby zrobić go tak, jak sobie zaplanowaliśmy, musimy poczekać, aż będzie bezpiecznej. Pojawił się pomysł nakręcenia w bezpiecznych warunkach kilku odcinków specjalnych, które będą pewnego rodzaju mostem, ale niekoniecznie będą częścią 2. sezonu. Mam nadzieję, że będziemy mogli to zrobić w ciągu następnych kilku miesięcy – ujawniła Zendaya.  Czy to nie wspaniała wiadomość? Mamy nadzieję, że producenci od razu wrzucą nowe epizody na platformę HBO. Nie możemy doczekać się zarówno odcinków specjalnych, jak i 2. sezonu „Euforii”. Na jedno i drugie trzeba jeszcze trochę poczekać, ale wiemy, że zdecydowanie warto.