Eurowizja 2020, podobnie jak inne duże wydarzenia muzyczne zaplanowane na 2020 rok, została odwołana. O tej decyzji dowiedzieliśmy się w połowie maja, kiedy pandemia koronawirusa dopiero się rozkręcała, a my niestety nadal nie wiemy do kiedy potrwa. Dlatego organizatorzy tego popularnego konkursu piosenki, który co roku oglądają miliony widzów nie tylko w Europie, stwierdzili, że zostanie on zorganizowany w innej formie. Jak możecie się domyślać – online.

Open’er 2020 przełożony na przyszły rok! >>>

W ramach wydarzenia Eurovision Song Celebration 2020 będzie można posłuchać wszystkich 41. utworów artystów Eurowizji 2020, a także obejrzeć dodatkowe treści od twórców YouTube, w tym m.in. nagrane filmy czy wywiady z artystami. Pierwsza część przygotowanej w ramach kampanii #zostanwdomu #zemna transmisji online odbyła się na YouTube na oficjalnym kanale konkursu Eurovision Song Contest we wtorek, 12 maja o 21:00, a część 2. zaplanowana jest na w czwartek 14 maja o 21:00. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun.

Z kolei na 16 maja przygotowano koncert Światło dla Europy, czyli Eurovision: Europe Shine A Light. Wezmą w nim udział wszyscy uczestnicy Eurowizji 2020, w tym także reprezentująca Polskę Alicja Szemplińska, która miała wystąpić na Eurowizji 2002 z utworem Empires. Transmisję będzie można obejrzeć w stacji TVP1 o godzinie 21:00.

Harry Styles przekłada koncert w Polsce! Znamy nową datę wydarzenia >>>