Emocje związane z tegoroczną, 63. już edycją Konkursu Piosenki Eurowizji w niektórych państwach już dzisiaj sięgną zenitu. Poznamy bowiem kolejnych półfinalistów, którzy w najbliższą sobotę 12 maja zawalczą w Lizbonie o zwycięstwo. Wśród tych krajów będzie również Polska, gdyż podczas dzisiejszego show na scenie pojawią się reprezentujący nas Gromeei Lukas Meijer z piosenką Light Me Up. Rodzimy duet o finał powalczy z 11. pozycji. 

Polscy artyści nie będą mieli łatwych rywali. Między innymi pochodzącego z Białorusi, a drugi raz reprezentującego Norwegię Alexandra Rybaka. Pojawi się on na scenie jako pierwszy. Kojarzycie to nazwisko? Słusznie, bo artysta ten wygrał już Eurowizję w 2009 roku. Wokalistką, która ma też spore szanse na awans do sobotniego finału, jest Australijka Jessica Mauboy (startująca dzisiaj z 9. miejsca), mająca na swoim koncie występy na jeden scenie m.in. z Beyoncé czy współpracę z Rickym Martinem i Snoop Doggiem. Poza tą dwójką swoje utwory zaprezentują (w takiej właśnie kolejności) artyści z Rumunii, Serbii, San Marino, Danii, Rosji, Mołdawii, Holandii, Gruzji, Malty, Węgier, Szwecji, Czarnogóry, Słowenii i Ukrainy. 

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja 2018: Wózek sklepowy, drabina i bardzo długa lista innych rzeczy, których nie wolno wnieść na koncert!

Eurowizja 2018: kto w finale?

Wiemy już, że w sobotę na pewno zobaczymy reprezentantów Albanii, Czech, Litwy, Izraela, Estonii, Bułgarii, Austrii, Finlandii, Irlandii, Cypru oraz tzw. wielką piątkę: Wielką Brytanię, Włochy, Francję, Hiszpanię i Niemcy. Dzisiaj od 21:00 na TVP1 i TVP Polonia poznawać będziemy pozostałych finalistów. A jeżeli nie macie telewizora, a bardzo chcielibyście dopingować naszym reprezentantom, konkursowe zmagania możecie śledzić na dedykowanym serwisie EUROWIZJA.tvp.pl.

ZOBACZ TAKŻE: Kim są artyści, którzy reprezentują Polskę na Eurowizji 2018?