Eurowizja to organizowany od kilkudziesięciu lat konkurs piosenki, który co roku wzbudza wiele emocji. Przez niektórych jest uosabiany z obciachem ze względu na wykonawców, którzy w ostatnich latach biorą udział w wydarzeniu. Nie zmienia to faktu, że Eurowizja cieszy się dużą popularnością, a jej laureatami zostali m.in. Celine Dion i zespół ABBA. Co roku każdy kraj ma za zadanie wytypować swojego reprezentanta. Telewizja Polska zdecydowała zmienić sposób wyboru kandydata i zamiast typowych preselekcji, czyli wspólnego głosowania publiczności i jury, powołano specjalną Komisję Konkursową. Po kilku tygodniach obrad spośród nadesłanych zgłoszeń eksperci wybrali reprezentanta Eurowizji 2019 na 64. edycji konkursu

Eurowizja 2019: żeński zespół Tulia reprezentantem Polski na konkursie piosenki 

Pamiętacie, jak Dawid Podsiadło zachwycił się folkową wersją swojej piosenki Nieznajomy? To wtedy o szczecińskim zespole Tulia usłyszało więcej osób. Komisja Konkursowa zdecydowała, że to właśnie polski żeński zespół wokalny będzie reprezentantem Polski na konkursie Eurowizji 2019. Wspomniane nagranie ma na YouTubie prawie 10 milionów wyświetleń. Tulię tworzą: Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak. W 2018 roku nakładem Universal Music Polska ukazała się ich debiutancka płyta, zawierająca folkowe wersje takich utworów jak Enjoy The Silence Depeche Mode, Nie pytaj o Polskę Obywatel G.C., Uciekaj moje serce Seweryna Krajewskiego i Kiedy powiem sobie dość O.N.A.. Album zdobył status platyny, sprzedając się w ponad 30 tysięcy sztukach. Tulię nominowano także do najważniejszych nagród muzycznych w naszym kraju, czyli do Fryderyków 2019 w dwóch kategoriach.

Zespół Tulia będzie reprezentantem Polski na Eurowizji 2019 i już w maju wystąpi w Tel Awiwie. Niedługo mamy dowiedzieć się, jaką piosenkę zaśpiewają dziewczyny. Internauci jak zwykle są podzieleni wyborem Komisji, zarzucając grupie m.in. to, że śpiewa bez emocji. A Wy, co o tym myślicie?