Rafał Brzozowski, jak również pozostali członkowie i członkinie delegacji z Polski są już w Rotterdamie, gdzie we wtorek (18 maja 2021 roku) ma rozpocząć się 65. Konkurs Piosenki Eurowizji. Jak się jednak okazuje, nie wszystko idzie zgodnie z planem. W ubiegłą sobotę w mediach pojawiły się informacje, według których wykryto koronawirua u jednej z osób z polskiej reprezentacji. W związku z tym Rafał Brzozowski nie pojawi się na ceremonii otwarcia tegorocznej edycji konkursu. Co z jego występem na Eurowizji 2021?

Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski nie weźmie udziału w ceremonii otwarcia!

Dziś wieczorem odbędzie się ceremonia otwarcia 65. Konkursu Piosenki Eurowizji. Natomiast na sławnym Turquoise Carpet zabraknie Rafała Brzozowskiego oraz pozostałych członkiń i członków delegacji z Polski, wśród których wykryto koronawirusa. Jak czytamy na oficjalnym fanpage’u Eurowizji TVP na Facebooku, ze względu na bezpieczeństwo innych uczestniczek i uczestników tegorocznej edycji konkursu polski wokalista, a także współpracujące z nim osoby połączą się wirtualnie z mediami oraz fanami / fankami.

Eurowizja 2021: Co z występem Rafała Brzozowskiego?

Rafał Brzozowski nagrał wideo dla fanek i fanów, w którym opowiedział o zaistniałej sytuacji (można je obejrzeć na wspomnianym już fanpage’u). Okazuje się, że osoba z pozytywnym wynikiem testu na Covid-19 nie miała występować na scenie. Podobnie jak wokalista i tancerze / tancerki, czuje się dobrze. Mimo to polska delegacja przebywa na samoizolacji. Spędzi kilka dni w hotelu, gdzie poczeka na wyniki kolejnych testów PCR

Czy w związku z tym Rafał Brzozowski będzie mógł zaprezentować (wzbudzający wiele kontrowersji) utwór The Ride na Eurowizji 2021? Oczywiście udział polskiego wokalisty uzależniony jest od wyniku testu na koronawirusa, jaki otrzyma w ciągu najbliższych dni. Wciąż ma szansę wystąpić w drugim półfinale, który zaplanowano na 20 maja. 

Warto również wspomnieć, że organizatorzy oraz organizatorki 65. Konkursu Piosenki Eurowizji wzięli pod uwagę komplikacje, które mogły (i wciąż mogą) pojawić się w związku z nadal rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Właśnie dlatego każda uczestniczka musiała / każdy uczestnik musiał przygotować tak zwane nagranie live-on-tape. Jeśli którakolwiek z reprezentacji nie będzie mogła wystąpić na żywo, wyemitowany zostanie właśnie tego rodzaju występ.