Ewa Chodakowska, która należy do grona najpopularniejszych trenerek i najbardziej wpływowych kobiet w Polsce, pokazała ostatnio na Instagram Stories, jak wykonuje codzienny makijaż. Jest subtelny i dość uniwersalny. Do tego prosty w wykonaniu. Jak przyznała 39-latka, zazwyczaj zajmuje jej to od 10 do 15 minut. Oto instrukcja krok po kroku. Sprawdź, jakich kosmetyków używa Ewa Chodakowska (możesz je kupić bez problemu w rodzimych drogeriach, perfumeriach albo za pośrednictwem znanych platform sprzedażowych). 

Makijaż w stylu Ewy Chodakowskiej

Ewa Chodakowska opublikowała relację na Instagram Stories, w której pokazała swój codzienny makijaż i zdradziła, jak go wykonać. Trenerka zaczyna od odpowiedniego przygotowania swojej skóry. Nakłada tonik, krem z filtrem SPF, krem z filtrem SPF (pamiętaj, że należy używać tego produktu przez cały rok, a nie tylko latem!), krem pod oczy i krem do twarzy marki BeBio, za stworzenie której odpowiada. Kolejny krok to prosty (w dobrym tego słowa znaczeniu) masaż twarzy. 

Jak się okazuje, w kosmetyczce Ewy Chodakowskiej króluje marka Charlotte Tilbury. To właśnie za pomocą produktów stworzonych przez topową makijażystkę wykonuje swój codzienny make-up. Na początku aplikuje podkład Airbrush Flawless Foundation i nakłada odrobinę korektora pod oczy. Jej ulubieńcem jest kosmetyk z oferty Ilia. Następnie sięga po róż i bronzer z palety Charlotte Tilbury, które delikatnie rozprowadza po (odpowiednio) policzkach oraz czole. 

Po tym Ewa Chodakowska przechodzi do makijażu oka. Za pomocą eyelinera od Charlotte Tilbury wykonuje kreskę na powiece i delikatnie ją rozciera. Następnie podkreśla rzęsy tuszem tej samej marki. 

Na sam koniec jedna z najpopularniejszych trenerek w Polsce (jej profil na Instagramie obserwują blisko dwa miliony osób) nakłada puder matujący marki Ibra, a usta maluje dwiema pomadkami od Charlotte Tilbury – w odcieniach Coral Kiss, a także bezbarwną.