W 1996 roku reżyser Danny Boyle sprawił, że jego nazwisko już na stałe zostało wpisane historię kina lat 90. Wszystko za sprawą głośnego filmu "Trainspotting" opartego na powieści Irvine'a Welsha. Film opowiada o grupie znajomych z Edynburga i ich zamiłowaniu do mocnych narkotyków. Główny bohater (w tej roli niezastąpiony Ewan McGregor) postanawia w końcu wyjść na prostą i zerwać z nałogiem, jednak to wcale nie jest takie proste, jak mogłoby mu się wydawać. 

Co zatem wydarzy się w drugiej części, która powróci na ekrany kin po prawie 20 latach? Główni bohaterowie spotykają się ponownie, aby tym razem skupić się na karierze w przemyśle filmów dla dorosłych. Renton zostaje właścicielem klubu nocnego w Amsterdamie, Begbie właśnie wyszedł z więzienia, a Spud nadal stara się zerwać z uzależnieniem od narkotyków.

"Trainspotting 2" nie dość, że został wyreżyserowany przez Danna Boyle'a, to na dodatek zagra w nim ta sama obsada, która pojawiła się w pierwszej części filmu. Ewan McGregor ponownie zagra Rentona, a Jonny Lee Miller wcieli się w Sick Boya. Robert Carlyle i Ewen Bremner także dołączyli do obsady drugiej części "Trainspotting". Film pojawi się 27 stycznia 2017 roku i bazować będzie na książce "Porno" autorstwa Welsha.