W makijażu w stylu Twiggy najważniejsza jest oczywiście kreska. Powinna być czarna, wyrazista i podkreślająca kształt oka. Nie jest to makijaż zarezerwowany wyłącznie dla dużych i okrągłych oczu - chodzi o to, by zaznaczyć własny kształt i wyeksponować jego atuty. Zanim przystąpisz do malowania kreski, przygotuj powiekę do makijażu. Zacznij od nałożenia matującejbazy - możesz wybrać produkt przeznaczony specjalnie do powiek, dzięki niemu pozostałe kosmetyki utrzymają się na skórze przez dłuższy czas. Następnie pokryj ruchomą część powieki cieniem w kolorze nude o perłowym wykończeniu.

Następnie zadbaj o rzęsy - nie powinny być wytuszowane zbyt mocno, ale warto je dokładnie rozczesać i pomalować jedną warstwą wydłużającej maskary. W tym makijażu znaczenie ma także dolna powieka. Na linii wodnej oka rozprowadź kredkę w kolorze beżowym - w zależności od koloru twojej skóry i samych oczu, dobrze może sprawdzić się też białakredka. Warto przetestować obie opcje. Jasny kolor w linii wodnej to niezawodny trik na optyczne powiększenie oczu. 

Teraz czas na czarną konturówkę - namaluj nią cienką kreskę pod linią dolnych rzęs, a następnie delikatnie rozetrzyj patyczkiem lub specjalnym pędzelkiem. Gotowe? Możesz zabrać się za główny element makijażu, czyli "przesuniętą" kreskę na górnej powiece. Zamiast nad linią rzęs, malujemy ją nad załamaniem powieki. Sprawdź, w którym miejscu kończy się ruchoma część i zaznacz punkt zaostrzoną konturówką. Jeśli nie masz doświadczenia w makijażu, zrób na powiece szkic za pomocą kredki do oczu. Dopiero kiedy będziesz już zadowolona z jego kształtu, możesz poprawić namalowaną kreskę eyelinerem w płynie lub żelu. 

ZOBACZ TEŻ: Czarny eyeliner! Tak się go teraz nosi

ZOBACZ TEŻ: 7 błędów, przez które twoje oczy wyglądają na mniejsze

ZOBACZ TEŻ: Jaka kreska pasuje do twojego kształtu oka? Triki z eyelinerem