Nędzników polecamy fanom mocnego i mądrego kina społecznego, The Half Of It – amatorom miłych filmów dla niegłupiej młodzieży. Co jeszcze warto zobaczyć w ten weekend?

Fajne filmy na weekend: Nędznicy

Ten film miał wyjątkowego pecha. Kina zamknięto zaledwie dziesięć dni po premierze Nędzników, więc debiut francuskiego reżysera Ladja Ly nie zdążył za długo pohulać na ekranach. Wyjątkowego pecha mają też bohaterowie Nędzników, grupa dzieciaków z biednych przedmieść Paryża, którymi trzęsie lokalny gang, ewentualnie swoje porządki próbuje tam brutalnie zaprowadzać policjant z kompleksem władzy. To nie trzeba wiele, by wybuchła wojna, czasem wystarczy, że z objazdowego cyrku zaginie lwiątko. Co się stanie, gdy dzieciaki wezmą sprawy w swoje ręce? W przeciwieństwie do bohaterów filmu, wy macie wyjątkowe szczęście – Nędzników będzie można zobaczyć w najbliższą sobotę, 9 maja 2020 r., na specjalnym pokazie w wirtualnej Sali Kina Pod Baranami. Emisja stratuje o 19.00, bilety będą sprzedawane jeszcze kwadrans po starcie filmu. Adres: e-kinopodbaranami.pl.
 


Fajne filmy na weekend: Zła edukacja

Jak się okazuje, system nauczania ma wiele problemów, nie tylko z właściwym rozumieniem różnić pomiędzy liczbą parzystą i nieparzystą. Zła edukacja to film inspirowanym prawdziwym przekrętem finansowym, do którego doszło w jednym z amerykańskich kuratoriów oświaty i który obnażyła uczennica, pisząc artykuł do szkolnej gazety. Zła edukacja potrafi zaskoczyć, prawie nikt nie jest tym, kim wydaje się być (robię wszystko, żeby uniknąć spoilerów), a do tego: jak to jest zagrane! Od Allison Janney i Hugh Jackmana wielu mogłoby się sporo nauczyć. Złą edukację można oglądać na HBO Go.
 


Fajne filmy na weekend: : Więcej niż myślisz (The Half Of It)

Niby film o nastolatkach, ale z morałem dla każdego. Szkolny mięśniak – dobry chłopak, tylko mało wygadany – prosi prymuskę, żeby w jego imieniu napisały list miłosny do dziewczyny, w której chłopak się podkochuje. Tak zaczyna się historia pewnego emocjonalnego trójkąta? Przede wszystkim tak zaczyna się historia nieoczywistej przyjaźni. The Half Of It to ciepły, kochany, ale nieprzesłodzony film o dorastaniu, rodzinie, marzeniach, budowaniu swojej tożsamości. Do zobaczenia na Netfliksie.

Fajne filmy na weekend: Sypiając z innymi

Jedyny w tym zestawieniu staroć, bo Sypiając z innymi to komedia romantyczna sprzed pięciu lat, ale warto ją sobie przypomnieć, zwłaszcza że film jest dostępny na vod.pl w promocyjnej cenie (za dwudniowy dostęp zapłacicie niecałe 7 zł). W rolach głównych: Alison Brie i Jason Sudeikis, jako Lainey i Jake. Tych dwoje nie potrafi w związki, monogamia im nie służy, za to seks bez zobowiązań owszem, i pod tym względem są idealnie dobraną parą. Tylko pod tym? Szokujących zwrotów akcji tu nie ma, ale Sypiając z innymi ogląda się świetnie, a żarty nie bolą. Szukaj na vod.pl.
 

Netflix maj 2020: nowości, które warto obejrzeć >>>


Fajne filmy na weekend: Matthias i Maxime

Najnowszy film Xaviera Dolana też można zobaczyć online, a zobaczyć wypada. Dwóch pogubionych, wystraszonych facetów u progu poważnego, dorosłego życia. Jeden niby żyje w luksusie stabilizacji, bo dostaje pracę w firmie ojca, drugi ucieka, byle dalej, od toksycznej matki. Tytułowi Matthias i Maxime znają się długo, samych siebie znają tak sobie. Czego nauczy ich jeden niewinny pocałunek, taki teoretycznie bez znaczenia? Film można oglądać w serwisie vod.pl.