Były już ubrania, biżuteria, kalendarz adwentowy, a nawet pędzle do makijażu inspirowane różdżkami Harry'ego Pottera. Nic dziwnego, że ktoś w końcu wpadł na to, żeby stworzyć drukarkę, która sprawi, że Wasze zdjęcia będą wyglądać, niczym z Proroka Codziennego, czyli gazeta czarodziejów wydawana w Londynie. Ten ktoś, to firma LifePrint, która współpracowała z Warner Bros, wytwórnią odpowiedzialna za filmy o przygodach najpopularniejszego nastoletniego czarodzieja w świecie kina i literatury. Jak działa to cudo, o którym zapewne marzą teraz wszyscy miłośnicy Pottera?

Matthew Lewis, czyli Neville Longbottom z „Harry'ego Pottera”, ożenił się! [ZDJĘCIA] >>>

Drukarka LifePrint, która tworzy ruchome zdjęcia jak z „Proroka Codziennego" to nowy hit dla fanów Harry'ego Pottera

Najpierw robicie oczywiście zdjęcie lub wideo telefonem, a następnie gadżet LifePrint drukuje zdjęcie. I uwaga - nie używa do tego atramentu! Magia? Choć tak mogłoby się wydawać, tak naprawdę chodzi o technologię błyskawicznego druku na bazie cynku. To jednak dopiero połowa sukcesu. Następnie takie zdjęcie należy zeskanować w aplikacji Hyperphoto, która wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość (AR, czyli Augmented Reality). Prawdopodobnie gdzieś już kiedyś słyszeliście o takiej opcji, więc nie jest to nic odkrywczego. Nie zmienia to jednak faktu, że w tym przypadku chodzi o zdjęcia rodem z Proroka Codziennego, więc wrażenia są zupełnie inne. A także dlatego, że do dyspozycje macie różnego rodzaju efekty specjalne, m.in. naklejki z herbami, filtry z szalikiem Gryffindoru czy maską Śmierciożerców. Taką fotkę bez problemu jesteście w stanie opublikować na swoim Instagramie, bo umówmy się - między innymi w takim celu powstała właśnie taka drukarka! 

Drukarka LifePrnt dla fanów Harry'ego Pottera trafi do sprzedaży już lada moment, bo 22 października. A już teraz można ją zamawiać na Amazonie w cenie 149,99 dolarów, czyli ok. 550 złotych. I od razu wypada tutaj zaznaczyć, że choć jest to dość wysoka, to jednak bynajmniej niewygórowana cena. Za tyle samo dostępna są inne drukarki do smartfonów. Drukarka dostępna jest w kolorze czarnym i białym, a w pakiecie dołączone są gadżety z Harrym Potterem w roli głównej. Kto się skusi? 

W Quidditcha możecie zagrać w Polsce! >>>