Fani byli bardzo podekscytowani powrotem na antenę Brzyduli. Jeden z najpopularniejszych seriali TVN trafił na antenę ponad 10 lat i zyskał sympatię widzów. Produkcja z Julią Kamińską, Filipem Bobkiem i Małgorzatą Sochą w roli głównej podbiła serca fanów, którzy z niecierpliwością czekali na 2. sezon. Za nami kilkanaście odcinków Brzyduli 2 – niestety wiele osób jest rozczarowanych serialem. Serialowi zarzuca się sztywne i pozbawione polotu dialogi, ale najwięcej kontrowersji wzbudza tytułowa postać, czyli Ula Cieplak. Niektórzy twierdzą, że jej metamorfoza jest bardzo stereotypowa i nie podoba im się to, że z bohaterki, granej przez Julię Kamińską, zrobiono „kurę domową, która poświęciła się wychowywaniu dzieci i siedzi w domu”. Skrytykowano także o wiele krótsze odcinki. 

Widzowie zarzucają produkcji również to, że charakteryzacja Uli Cieplak jest bardzo nienaturalna, a „policzki wypchane trocinami” stały się bardzo popularnym tekstem wśród fanów serialu – przez nieumiejętną charakteryzację aktorka ma sztuczną mimikę twarzy i mówi w dziwny sposób. Poza tym słusznie zauważono, że wszyscy bohaterowie zmienili się prawie niezauważalnie, natomiast Ula wyraźnie przybrała na wadze i zaniedbała się. Podejrzewamy, że wszystko to na potrzeby spektakularnej metamorfozy, jaką zapewne tytułowa bohaterka przejdzie również w tym sezonie. Za nami jednak dopiero kilkanaście odcinków, dlatego warto pamiętać, że akcja na pewno się rozkręci – w końcu cała seria liczy aż 180 epizodów.

„Brzydula 2”: Jacek Braciak nie zagra w nowym sezonie serialu. Nie zgadniecie, kto go zastąpi >>>

Fani są zachwyceni Małgorzatą Sochą w serialu Brzydula 2!

Ale wokół serialu pojawiają się również pozytywne opinie. Najlepsze recenzje zbiera Małgorzata Socha jako Violetta Kubasińska, a właściwie Hu (bohaterka zmieniła nazwisko po wyjściu za mąż). Fani nie mają wątpliwości, że to ona „ratuje” produkcję i stanowi jej największą wartość. Bohaterka nie straciła uroku i wciąż bawi tak samo jak 10 lat temu. Jej teksty są szeroko komentowane na Instagramie Brzyduli 2 (@brzydula.tvn) – niektóre z nich stały się już kultowe. Violetta jest – jak sama siebie określa – bizneswoman i żoną zamożnego Hu Yan Wu, prezesa chińskiego imperium Hu Corporation. Co więcej, bohaterka grana przez Małgorzatę Sochę prowadzi uduchowiony styl życia inspirowany chińską kulturą. Marek Dobrzański próbuje dobić targu z firmą jej męża, niestety Violetta Hu nie jest zainteresowana ofertą prezesa Febo&Dobrzański. Zobaczcie w galerii kilka kadrów z Brzyduli 2 oraz najzabawniejszych (jak do tej pory) tekstów Violetty Hu!