Kilka dni temu nie mogliśmy uwierzyć, że historia o Harrym Potterze ma już 20 lat (naprawdę jesteśmy już tacy starzy?!). Jednak postać młodego czarodzieja i jego przyjaciół z Hogwartu pozostaje ciągle żywa. Szczególnie, że powstał spin-off w postaci Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć , czyli filmu inspirowanego książką napisaną oczywiście przez J.K. Rowling. Jego akcja rozgrywa się 70 lat przed wydarzeniami z pierwszej części Harry'ego Pottera, a głównym bohaterem jest badacz Newt Scamander, który wraca z długiej wyprawy po całym świecie Jego celem było odnalezienie i opisanie niespotykanych zwierząt, a informacje te trafią do książki, czyli lektury, z jakiej Harry korzystać będzie podczas swojej nauki w Hogwartcie. 

Premiera pierwszej części  z zapowiadanych pięciu, w której w roli Scamandera zobaczyliśmy Eddiego Redmayne'a, a za kamerą stanął David Yates (czyli reżyser kilku filmów o Harrym Potterze) miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku. A do kolejnej właśnie ruszyły zdjęcia. Wytwórnia Warner Bros zdradziła nieco szczegółów dotyczących drugiej fabuły drugiej części spin-offu. Tym razem akcja obrazu toczyć się będzie w 1927 roku w Londynie, kilka miesięcy po tym, jak Scamander pomógł w aresztowaniu Grindelwalda, granego przez Johnny'ego Deppa. Czarnoksiężnik ucieknie z więzienia i uda mu się zebrać swoich zwolenników, wynosząc czarodziejów ponad zwykłych ludzi. Próbę powstrzymania go podejmie sam Albus Dumbledore, w którego wcieli się Jude Law. Będzie on jednak potrzebował pomocy Scamandera, czyli swojego byłego ucznia, mającego już wcześniej styczność z Grindelwaldem.

Podczas nowych przygód Newt ponownie spotka Tinę, Queenie i Jacoba. A to oznacza, że na ekranie ponownie zobaczymy Katherine Waterston, Alison Sudol i Dana Foglera. Do obsady dołączyć ma też jednak kilka nowych twarzy, m.in. Claudia Kim, William Nadylam, Ingvar Sigurdsson, Kevin Guthire i Ólafur Darri Ólafsson.

Czy Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 2 powtórzą sukces pierwszej części, która zarobiła ponad 800 milionów dolarów i przy okazji zgarnęła też Oscara za najlepsze kostiumy? O tym przekonamy się dopiero pod koniec przyszłego roku, bo premiera dalszych przygód Newta Scamandera planowana jest na 16 listopada 2018. Czekamy z niecierpliwością!