Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda  to już drugi z pięciu planowanych filmów serii ukazującej przygody pisarza Newta Scamandera, którego ponownie zagra Eddie Redmayne. Także tym razem, absolwent Hogwartu będzie musiał zmierzyć się z Gellertem Grindelwaldem granym przez Johnny'ego Deppa. Zły czarnoksiężnik tak, jak zapowiedział, uciekł z więzienia i zaczął gromadzić nowych sojuszników. W tej części, o pomoc Newta Scamandera poprosi młody Albus Dumbledore, w którego wcieli się Jude Law, były nauczyciel głównego bohatera. Newt bowiem jako jedyny jest w stanie powstrzymać złego Gellerta Grindelwalda. Warto też wspomnieć, że akcja filmu rozgrywać się będzie w klimatycznym Londynie w 1927 roku.

Za scenariusz odpowiedzialna jest J.K. Rowling, która jest także autorką adaptowanej serii książekFantastyczne zwierzęta. Reżyserią natomiast zajmie się David Yates, który stoi już za realizacją pięciu filmów ze świata Harry’ego Pottera. Obok Eddiego Redmayne’a, Johnny’ego Deppa i Jude'a Lawa, na ekranie zobaczymy m.in. Ezrę Millera, Zoë Kravitz, Alison Sudol, Katherine Waterston i Dana Foglera.

ZOBACZ TAKŻE: Marcowe nowości na Netflixie, których nie można przegapić

Czy Newt Scamander zdoła po raz kolejny powtrzymać Gellerta Grindelwalda? Czy Jude Law sprawdzi się w roli Albusa Dumbledore’a? Czy druga część serii powtórzy sukces pierwszej - Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć? Odpowiedź na te pytania poznamy 16 listopada 2018 roku, ponieważ właśnie wtedy Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda wejdą do kin.