Powoli poznajemy tegorocznych wykonawców największych rodzimych festiwali muzycznych. Planując nadchodzący sezon warto też wziąć pod uwagę zupełnie nowe wydarzenie na festiwalowej mapie Polski, czyli Fest Festival 2019. Ta informacja ucieszy przede wszystkim mieszkańców Śląska, gdyż impreza odbędzie się w Parku Śląskim w Chorzowie 23-24 sierpnia 2019. Organizatorzy wydarzenia zapowiadają, że na ponad 535 hektrach stanie pierwsze w Polsce prawdziwe festiwalowe miasteczko, gdzie goście będą mogli spać, bawić się i spędzać czasz przyjaciółmi nie opuszczając terenu festiwalu. A na jakie muzyczne wrażenia mogą liczyć? Różnorodne. W ramach Fest Festivalu znajdą coś dla siebie fani popu, rocka, hip-hopu i elektroniki. Ale chorzowskie wydarzenie, to nie tylko koncerty. Obok muzycznych scen pojawią się bowiem przestrzenie artystyczno-warsztatowe, atrakcje sportowe, a także aktywności związane z teatrem oraz sztukami wizualnymi. Podczas Fest Festivalu obecni będą również przedstawiciele agencji pozarządowych i ważnych projektów społecznych. 

Open’er Festival 2019: znamy kolejne gwiazdy. W Gdyni wystąpi G-Eazy! >>>

Fest Festival 2019: kto wystąpi?

Znamy już pierwszych artystów, którzy zagrają na Fest Festival 2019. I jak na debiutujące muzyczne wydarzenie line-up jest naprawdę imponujący! W Parku Śląskim w Chorzowie wystąpią Wu-Tang Clan, Little Dragon, Lost Frequencies oraz Vitalic pres. Dima (LIVE). Pierwszej ekipy chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Ta legendarna hip-hopowa grupa z Nowego Jorku w 2018 roku obchodziła 25-lecie wydania swojego debiutanckiego albumu Wu-Tang (36 Chambers), określanego jako jedna z najważniejszych i najlepszych produkcji w historii rapu. Z tej okazji Wu-Tang Clan przygotowali film dokumentalny, w którym członkowie grupy oraz inni artyści, m.in. A$AP Rocky, A$AP Ferg czy Joey Bada$$ wspominają legendarne dzieło (trailer możecie obejrzeć TUTAJ). Kolejna ekipa, czyli Little Dragon pochodzący ze Szwecji zespół doskonale znany miłośnikom muzyki elektronicznej i synth pop. Ma już na koncie kilka występów w naszym kraju, a w sierpniu promować będzie zupełnie nowym materiał. Kolejnym ogłoszonym artystą jest Lost Frequencies, a za tym pseudonimem kryje się belgijski producent, który ma koncie takie hity jak Reality czy Are You with Me. Artysta szybko zyskał uznanie i miał okazję wystąpić na największych festiwalach na świecie - Coachella, Tomorrowland oraz Lollapalooza. Ostatnim, który dołącza do line-upu jest Vitalic pres. Dima (LIVE), ikona francuskiego electro, który na festiwalu pojawi się ze swoim live act’em. To dopiero niewielka część ogłoszonego line-up'u, choć już teraz zwiastująca bogate muzyczne doznania. Kolejnych artystów Fest Festival 2019 poznamy wkrótce. 

Coachella 2019 - lineup i data. Wiemy, kto zagra na festiwalu w Kalifornii! >>>

Fest Festival 2019: bilety 

Nie tylko świetnie zapowiadający się line-up, ale również ceny biletów zachęcają, by 23 i 24 sierpnia pojawić się w Chorzowie. Dwudniowe karnety na Fest Festival 2019 dostępne w pierwszej puli, czyli tzw. early bird (tylko do 15.03.2019) zaczynają się już od 229 złotych, natomiast bilety jednodniowe od 129 złotych. Do karnetów można dobrać również opcję z campingiem, która kosztuje 100 złotych i umożliwia zabawę na terenie festiwalu przez ponad 50 godzin. Bilety dostępne w sprzedaży na www.festfestival.pl oraz w bileteriach Empik - bilety, Going, ebilet.pl, Eventim.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży empik, Saturn Polska i MediaMarkt Polska.