Od 1986 roku ludzie zjeżają się na pustynię Black Rock w północnej Newadzie, by raz do roku wspólnie zbudować tymczasowe miasto Black Rock City wypełnione sztuką i muzyką. Jest to miejsce, które ma wyzwolić w uczestnikach chęć do samoekspresji i zdolność do tworzenia społeczności. Całość wygląda jak plan filmowy kolejnej części "Mad Maxa".

Festiwalowe miasteczko wypełnione jest neopogańskimi figurami, artystycznymi instalacjami, świecącymi w nocy laserami i neonami oraz wymyślnymi środkami lokomocji, które służą do poruszania się po terenie festiwalu.

Stroje uczestników są barwne, często nawiązują do starożytnych mitologii i baśni, co sprawia, że całość wygląda bardziej jak wielkie przedstawienie teatralne, w którym brak podziału na artystów i widownię. Wszyscy tańczą, biorą udział w artystycznych projektach wyrażając tym samym siebie.

Tematem przewodnim tegorocznej imprezy był włoski artysta Leonardo Da Vinci. Na imprezie pojawiło się wiele gwiazd, takich jak: Cara Delevingne ze swoją siostrą Poppy, Karlie Kloss, Paris Hilton, Scott Eastwood i Katy Perry.