Miłośnicy Listów do M., którzy z utęsknieniem czekali na kolejną, czwartą już część filmu zaplanowaną na ten rok, muszą jeszcze obejść się smakiem. Producenci zdecydowali, że kontynuacja popularnej – jak nie najpopularniejszej – polskiej komedii romantycznej nie wejdzie w tym roku do kin. A zmiana ta podyktowana była rządowymi obostrzeniami wywołanymi pandemią koronawirusa. Najpierw znacznie ograniczono ilość miejsc na salach kinowych, co skutkowałoby utrudnionym dostępem widzów do obejrzenia produkcji (a warto dodać, że pierwsze trzy części obejrzało blisko 9 milionów osób), a następnie ponownie zamknięto placówki kulturalne, czyli także kina, więc seans w ogóle nie byłby możliwy.

Dystrybutor nie zdecydował się też na umieszczenie Listów do M. 4 na jednej z platform streamingowych, tak jak na początku roku zrobili to m.in. Jan Komasa z Salą samobójców. Hejter czy Bartosz M. Kowalski ze shlasherem w Lesie dziś nie zaśnie nikt. W tej sytuacji pozostaje nam więc cierpliwie czekać na kolejną datę premiery. Mówi się, że może to być okres przed świętami Bożego Narodzenia 2021.


Świąteczne filmy i seriale na Netflix >>>
 

Listy do M. w zupełnie nowej odsłonie! Storytel stworzył wyjątkowe słuchowisko z gwiazdorską obsadą

Jak można zrekompensować sobie brak kolejnych wątków ulubionych bohaterów Listów do M. i tych całkiem nowych? Słuchowiskiem Między Listami! To wspólna inicjatywa Storytel, TVN Grupy Discover oraz dystrybutora filmu Kino Świat. Między Listami zabierze słuchaczy w przezabawną i wzruszającą podróż do najważniejszych chwil w związku Kariny i Szczepana Lisieckich granych przez Agnieszkę Dygant i Piotra Adamczyka, począwszy od pierwszego spotkania w remizie (ktoś tu ma słabość do strażaków…), przez kolejne rozstania i powroty, aż po bycie dziadkami i młodymi rodzicami jednocześnie. Akcja słuchowiska rozpoczyna się na kanapie u psychologa, ale bohaterowie wyruszą także w retrospektywne wycieczki, podczas których poznamy pikantne i zaskakujące szczegóły związku Lisieckich. Ta terapia małżeńska może okazać się… terapią szokową.

Małżeństwo Lisieckich nie raz zaliczało wzloty i upadki. Karina „wzlatywała” w objęciach Świętego Mikołaja o imieniu Mel, a Szczepan „upadał” dosłownie... z dachu budynku. Mimo to, są razem, mimo to – chcą być razem. By jednak miłość zwyciężyła, nad związkiem trzeba pracować. Najlepiej w asyście specjalisty. I tak w dobie kolejnego kryzysu para trafia na terapię.

W pozostałych rolach w Między Listami usłyszymy między innymi Jarosława Boberka wcielającego się w terapeutę, Annę Matysiak jako córkę Kariny i Szczepana, oraz jej męża Nikodema Rozbickiego. W słuchowisku występuje 27 postaci, a całość trwa około dwie i pół godziny. Słuchowisko dostępne jest w serwisie Storytel od 17 listopada. A jeśli ciągle nie macie dość Listów do M., 20 listopada w TVN obejrzycie trzecią część popularnej serii.
 

Zobacz także: