Show Azja Express wygrali Michał Żurawski i Ludwik Borkowski! Tym samym dobiegła końca pierwsza polska edycja programu Azja Express, wyprodukowanego przez TVN. Zwycięstwo tej pary może być pewnym zaskoczeniem, szczególnie że faworytami do zwycięstwa byli Izabella Miko i Leszek Stanek. Jak wyglądały zmagania uczestników w finałowym odcinku Azja Express?

POLECAMY: Dorota Masłowska ostro krytykuje „Azja Express” i Renatę Kaczoruk. Co powiedziała?

Trzy finałowe pary Azja Express rozpoczęły swój ostatni wyścig w Tajlandii. Zanim uczestnicy dotarli do Bangkoku, czekało ich kilka zadań. Pierwsze z nich odbyło się w starożytnym mieście Ayutthaya. Nadszedł czas, żeby przypomnieć sobie wydarzenia minionych dni i odpowiedzieć na pytania dotyczące poprzednich zadań. Każda błędna odpowiedź opóźniała dalszy start. Gra o jeden z ostatnich amuletów w Azja Express odbyła się w Muzeum Smoka w Suphanburi w towarzystwie największej na świecie rzeźby smoka.

Po grze zostało już tylko 120 kilometrów do Bangkoku i nauka oficjalnej nazwy stolicy Tajlandii, która jest najdłuższą nazwą miejscowości na świecie. Para, która poprawnie ją wyrecytowała, mogła przeprawić się przez rzekę Menam i biec na spotkanie z prowadzącą Agnieszką Woźniak-Starak. Ostatni duet na mecie w osobach Izy Miko i Leszka Stanka pożegnał się z udziałem w wielkim finale. Dwie najbardziej wytrwałe pary (Maria i Agnieszka oraz Michał i Ludwik) musiały pokonać ostatnie przeszkody stojące na drodze do wielkiej wygranej.

ZOBACZ: AZJA EXPRESS To już pewne! Druga edycja będzie kręcona w Indiach!

Uczestnicy przyzwyczajeni do podróży po azjatyckich bezdrożach musieli od nowa przyzwyczaić się do miejskiej dżungli. Podczas trzech kolejnych misji musieli zrobić sobie zdjęcia z bardzo konkretnymi mieszkańcami Bangkoku, następnie pokonać trudny tor przeszkód na zatłoczonym i ciasnym kwiatowym targu, a potem rozwiązać łamigłówkę, która doprowadziła ich do miejsca, gdzie udali się na chwilowy odpoczynek, który... został bardzo gwałtownie przerwany. Od tego momentu liczyła się tylko szybkość. Pierwsza para, która uderzyła w gong na mecie w majestatycznej Wat Pho otrzymała tytuł zwycięzcy i wszystkie zdobyte przez nią do tej pory Amulety. Tą parą byli właśnie Michał Żurawski i Ludwik Borkowski! To oni wygrali Azja Express!

Kim są Michał Żurawski i Ludwik Borkowski - zwycięzcy Azja Express?

Uczestnicy programu nazwali ten duet „Włóczykije”. Ich nieodłącznym atrybutem podróży przez cały program były nakrycia głowy. Obaj to artystyczne dusze. Łączy ich przyjaźń oraz zamiłowanie do sztuki. Michał i Ludwik się od kilku lat i mają podobną energię. Podczas wyprawy postawili na spontaniczne działania oraz poznanie azjatyckiej kultury i ludzi. Nie zabijali się o amulety, zawsze zachowywali niewymuszony luz. Tym urzekli widzów Azja Express.

Michał Żurawski to aktor filmowy, serialowy i teatralny. Jest znany z „wyrazistych, mocnych postaci”. Zagrał w filmach takich jak: „Karbala”, „Powstanie 44”, „W ciemności”, „Pitbull”. Nie odmawiał ról czarnych charakterów. Na swoim koncie ma także wiele produkcji telewizyjnych. Jego żoną jest aktorka i założycielka szkoły filmowej, Roma Gąsiorowska.

Ludwik Borkowski to człowiek wielu talentów. Próbuje sił w aktorstwie, pisze oraz fotografuje. Może po wygranej w końcu zauważą go producenci filmowi? Trzymamy kciuki!

Jedynej męskiej, finałowej parze show serdecznie gratulujemy! Trzymaliście za nich kciuki? Słusznie wygrali?

Tymczasem zobaczcie, jak swój udział w show wspominają Iza Miko i Leszek Stanek. W Gala Studio zdradzili to Natalii Hołowni: