Florence + The Machine, zespół wykonujący muzykę z pogranicza alternatywnego rocka i ambitnego popu, podbił serca fanów na całym świecie. Na czele z charyzmatyczną wokalistką Florence Welch istnieją od 2007 roku, a ich pierwsza płyta Lungs została świetnie przyjęta przez branżę muzyczną. Grupa słynie nie tylko z pięknych piosenek, ale również niesamowitych koncertów, trwających zazwyczaj ponad 2 godziny i podczas których artystka wchodzi w interakcję z publicznością. Jeżeli mieliście okazję być np. na Open'erze 2 lata temu, to wiecie, że Florence obsypała pierwsze rzędy brokatem. Zespół często odwiedza nasz kraj (z czego jesteśmy bardzo zadowoleni) i w tym roku również uświetni swoją obecnością jeden z letnich festiwali w Polsce. Florence + The Machine zagrają 2 czerwca na Orange Warsaw Festival. Niewykluczone, że na koncercie usłyszymy materiał z nowej płyty, ponieważ po 3 latach zespół powraca z albumem!

Dua Lipa kolejną gwiazdą Orange Warsaw Festival 2018 >>>

Kilka dni temu grupa Florence + The Machine zapowiedziała kolejny, czwarty już album w swojej karierze. High As Hope, bo taki tytuł będzie nosił krążek, zawiera 10 premierowych piosenek. Utwór Hunger jest pierwszym singlem promującym płytę, do którego powstał również teledysk, wyreżyserowany przez AG Rojasa, odpowiedzialnego za wideo dla takich artystów jak Calvin Harris czy Skrillex.

Ta piosenka jest o sposobach na znalezienie miłości w miejscach, które raczej nam tej miłości nie przyniosą oraz o tym, jak próby, by czuć się mniej samotnym, prowadzą czasem do jeszcze większej izolacji od świata. Odsłoniłam bardzo dużą część siebie w tym kawałku, bo chciałam zachęcić wszystkich do opowiedzenia o swoich doświadczeniach. Wydaje mi się, że wiele osób odczuwa podobnie, ale nie każdy ma odwagę głośno się do tego przyznać. Czasami, jeśli nie możesz czegoś powiedzieć, o wiele łatwiej możesz to wyśpiewać.

Po przesłuchaniu Hunger spodziewamy się świetnej płyty, zarówno pod względem muzycznym, jak i tekstowym. Premiera albumu Florence + The Machine High As Hope odbędzie się już 29 czerwca!