Garsonki lansowane przez Francuzki na stałe zagościły w wielu szafach. Marynarka i spódnica od kompletu jednak nie cieszyły się spokojem zbyt długo. Na ich bazie wyrasta bowiem właśnie nowy trend. Zamiłowanie do eleganckich zestawów już wcześniej miało niewiele wspólnego z formalnym dress codem. Stylizacje księżnej Diany czy Kate Middletone stanowiły tu raczej luźną inspirację. Teraz marynarka i spódnica stają się jeszcze bardziej casualowe. Wszystko za sprawą lansowanych między innymi przez Bellę Hadid stylizacji w szkolnym duchu. Mundurki w takiej wersji są zarezerwowane nie tylko dla uczennic. Absolwentki też mogą zaprzyjaźnić się z tym trendem. Wystarczy tylko zapomnieć o nierozłącznych duetach i eleganckie marynarki oraz spódnice mieszać ze sobą. Ważną rolę odgrywają też dodatki. Loafersy w połączeniu z białymi skarpetami lub podkolanówkami będą jak znalazł. W efekcie dotychczasowa wersja rodem z zestawu bizneswoman zamieni się raczej w szkolny mundurek, który chętnie założyłaby Blair Waldorf z „Plotkary”. Możemy zatem mówić, że to garsonka 2.0.

Garsonka 2.0 - Stylizacja z garsonką numer 1

Marynarka i spódnica nie muszą się bardzo różnić, żeby było widać, że nie są od kompletu. W przypadku jednolitych modeli wystarczy sięgnąć nawet nie po inny kolor, a odcień. Natomiast kiedy chcemy skompletować wzorzysty zestaw, to wystarczy, że print będzie podkreślał swoją inność nawet tylko subtelnie. Szara marynarka w kratę i szara spódnica w kratę mogą różnić się za sprawą kolejnego koloru, wielkości nadruku lub jego wersji. Tym sposobem od razu taki zestaw jest bardziej na luzie. Jeżeli chcesz utrzymać go w stylistyce szkolnego mundruka to zamiast obcasów wybierz loafersy na grubej podeszwie. Zamiast koszuli świetnie sprawdzi się także golf lub nawet zwykły T-shirt.

Garsonka 2.0 - Stylizacja z garsonką numer 2

Czarna marynarka zawsze dobrze wygląda z czarną spódnicą. W takim przypadku pomimo że odcienie akurat tego koloru są do siebie mocno zbliżone, możemy zaakcentować ich różnorodność przy pomocy materiału - faktura, połysk lub tworzywo już na pierwszy rzut oka będą widoczne, kiedy zestawisz je obok siebie. Na tym jednak nie koniec. Do klasyki w postaci czarnej marynarki będzie pasowała każda spódnica. Możesz zatem sięgnąć po inne kolory lub wzory. Sukces murowany za każdym razem. Ostateczny kierunek nadadzą stylizacji dodatki. Ich wybór może być podyktowany nie tylko chęcią podążania za nowym trendem, ale również własnym stylem i okazją.

Garsonka 2.0 - Stylizacja z garsonką numer 3

Stylizacje back to school często bazują na plisowanej spódnicy. Mini z charakterystycznymi zakładkami może być zatem takim samym punktem wyjścia do stworzenia zestawu stylizowanego na szkolny mundurek jak marynarka. W takim przypadku można się ratować klasykami w postaci prostych fasonów połączonych z uniwersalną paletą kolorów. Na czarnej marynarce jednak świat mody się nie kończy. W zależności od plisowanej minispódniczki, na którą padł wybór, możesz dopasować rozmaite modele ze swojej szafy lub kupić coś nowego. Większość marynarek to zakup na lata. Później bez trudu dopasujesz je do innych elementów garderoby. Spódnica nie jest jedynym słusznym wyborem.

Garsonka 2.0 - Stylizacja z garsonką numer 4

Plisowana minispódniczka to nie jedyny model, który idealnie pasuje do garsonki w szkolnym wydaniu. Mundurki świetnie wyglądają także z klasyczną mini w czarnym kolorze. W tym przypadku sytuacja wygląda podobnie, jak w przypadku stylizacji, której kompletowanie rozpoczęliśmy od czarnej marynarki. Prosty i uniwersalny dół stworzy udany duet z dowolną górą. Można zatem sięgnąć po wzory i kolory. Podrasować zestaw mogą też inne elementy outfitu. Biała koszula z fontaziem lub klasyczny model przyozdobiony krawatem to tylko jedna z wielu opcji. Podobna dowolność dotyczy też butów i torebek. Warto pamiętać też o plecaku, który idealnie pasuje do szkolnych stylizacji.

Garsonka 2.0 - Stylizacja z garsonką numer 5

Mieszanka wzorów, kolorów i materiałów to propozycja dla osób, które lubią bawić się modą i chcą wyjść poza ramy klasyki. W przypadku stylizacji inspirowanych szkolnym mundurkiem o taki miszmasz prosi się przynajmniej kilka ciekawych tkanin. Idealnie sprawdzi się chociażby elegancki tweed kojarzony z domem mody Chanel zestawiony z surową skórą rodem z kolekcji Saint Laurent. Z uwagi na to, że w takim zestawie dużo się dzieje, wystarczy postawić na proste dodatki. Biała koszula, loafersy i bagietka w zupełności wystarczą.