Córka modelki Gigi Hadid i muzyka Zayna Malika przyszła na świat we wrześniu 2020 roku. Ciąża, poród i ostatnie 10 miesięcy trzymane były poza światłem reflektorów. Rodzina Hadid-Malik, publikując zdjęcia córki, zwracała szczególną uwagę, by nie pokazywać twarzy maleństwa. Teraz Gigi postanowiła dodatkowo zabrać głos w obronie prywatności małej Khai. O czym napisała w swoim instagramowym oświadczeniu? 

Oświadczenie modelki Gigi Hadid – co zawiera? 

Czarne tło instagramowego stories przykuło uwagę całego globu. Gigi w obszernym oświadczeniu zwróciła się w stronę mediów, o szacunek dla jej malutkiej córeczki. Wpis porusza, przede wszystkim poprzez ton, jaki zachowała Hadid. Grzecznie, ze zrozumieniem dla pracy wykonywanej przez paparazzich czy osoby ze świata mediów, poprosiła o zamazywanie twarzy Khai, jeśli ta pojawi się na zdjęciu. 

Jak pisze modelka, razem z Zaynem Malikiem zdają sobie sprawę, że nie są w stanie ochronić córki przed wszystkim, co ją może spotkać, tak jak robili to dotychczas. Co więcej, według młodej mamy, Khai uwielbia oglądać świat, co zapewnia jej ich prywatna farma, z dala od oczu świata. Jednak młodzi rodzice chcą pokazać jej coś więcej niż tylko granicę ich farmy. Jednak podczas ostatniej wizyty w Nowym Jorku świeżo upieczeni rodzice musieli szczególnie skupiać się na zasłanianiu twarz dziecka. Tymczasem Gigi chce pokazać Khai jak najwięcej i jak podkreśla, chce żeby córka zobaczyła piękno i różnorodność każdego człowieka mijanego na ulicy – bez stresu, że spotkają paparazzich. 

Apel Gigi do mediów

Modelka zdaje sobie sprawę z praw, które są różne w każdym Stanie, jednak wie, że niektóre zdjęcia dzieci w Nowym Jorku są zamazywane. Gigi postanowiła zgłębić temat i dowiedziała się, że jest to związane z etyką i uczciwością danego fotografa czy wydawcy. Apeluje zatem do mediów, jako rodzic, nie jako osoba publiczna. Pragnie, razem z Zaynem, aby ich córka, gdy dorośnie, sama zdecydowała, czy chce żyć w blasku fleszy czy pozostać poza show-biznesem. Na ten moment, Gigi i Zayn chcą, by swobodnie korzystała z dziecięcego okresu niewinności i zabawy, jak najdłużej tylko może. 

Wiele by to dla nas znaczyło, gdyby podczas spacerów i eksplorowania świata przez naszą córkę, PROSZĘ PROSZĘ PROSZĘ, jej twarz była zamazywana, jeśli znajdzie się na zdjęciu

“Widzę was i doceniam” – modelka dziękuje za szacunek dla jej rodziny

Hadid kieruje również słowa uznania dla włożonej pracy w takie praktyki. Ma nadzieję, że jej oświadczenie zapoczątkuje polemikę dotyczącą ochrony wizerunku małych dzieci w mediach. Modelka znalazła również miejsce, żeby podziękować tym, którzy dotychczas chronili wizerunek jej córki, czyli fotografom, którzy zostali przez nią bezpośrednio poproszeni o szacunek i zachowanie dystansu, kiedy idzie z wózkiem ulicami. „Widzę was i doceniam” - podkreśliła modelka. 

Hadid zwraca uwagę na kluczową kwestię – poddanie dzieci wysokim czynnikom stresogennym. Małe dzieci nie rozumieją co się dzieje, a gwar, przepychania, błysk fleszy tylko wzmacnia poczucie braku bezpieczeństwa. Jak wiadomo, właśnie bezpieczeństwo jest najważniejsze w zdrowym rozwoju niemowląt. Gigi pisze, że dla niej wciąż jest to przytłaczające, co dopiero dla maluszków.

 

Zobacz także: