Kucyk to chyba najprostsza fryzura pod słońcem. Tak przynajmniej myśli każdy, kto nigdy nie próbował jej zrobić tak, żeby wyglądała naprawdę i-de-al-nie. Zwykle coś musi opadać, odstawać, wychodzić albo wchodzić niewłaściwą stroną. Istnieją na szczęście sposoby, by z tego prostego uczesania uczynić twoją błyskawiczną i ulubioną fryzurę.

Dodaj objętość

Objętość to podstawa większości fryzur. W przypadku kucyka ma szczególne znaczenie - żadna z nas nie chce przecież uzyskać efektu cienkiej, sklejonej "kitki" zwisającej nad karkiem. Żeby włosy wyglądały na gęstsze, warto oszukać oko. Zamiast jednego kucyka wykonaj dwa - jeden pod drugim. Następnie nakręć pojedyncze pasma na lokówkę i rozczesz (w przypadku włosów skłonnych do puszenia wystarczy przeczesanie ich palcami). 

Zadbaj o detale

Prosta fryzura nie może wyglądać niedbale.Związując włosy zadbaj o to, żeby gumka, której używasz pozostawała niewidoczna. Jak to zrobić? Zanim przełożysz włosy przez gumkę, pozostaw jedno cienkie pasmo na wierzchu. Po związaniu włosów wygładź pasemko  i opleć wokół gumki. Na koniec wsuń końcówkę pod gumkę lub zabezpiecz ją wsuwką. Gotowe!

Dodaj warkocz

Warkocze to to trend, który wraca do nas każdego lata - szczególnie w trwającym teraz sezonie festiwalowym. Jeśli decydujesz się na związanie włosów, twoja fryzura ciągle może mieć klimat boho. Wystarczy, że wybierzesz pojedyncze pasemko lub dwa i zapleciesz z nich cienkie warkocze. Nie musisz nawet związywać ich na końcach - niech wyglądają jak najbardziej naturalnie. Wersja dla odważnych: dodaj akcenty boho w formie dużego piórka przyczepionego do spinki lub wplecionych w warkocze nitek i rzemyków. Nie przesadź z ich ilością!

Daj mu wsparcie

Po związaniu włosów twój kucyk opada, zamiast odbijać się od głowy, jak u amerykańskich cheerleaderek? Widocznie nie znasz jeszcze prostego triku z wsuwkami. Po związaniu włosów gumką wepnij dwie wsuwki od spodu, pionowo, tak by tworzyły podporę dla kucyka. Następnie ściśnij gumkę i upewnij się, że wsuwki są niewidoczne. Czas na zdjęcia z profilu!