Czy to będzie ostatni, finałowy sezon jednego z najpopularniejszych seriali wszech czasów? Czy w końcu zobaczymy smoki w pełnej krasie i gotowości bojowej? Po obejrzeniu najnowszego zapowiedzi „Gra o tron" sezon 7 jedno wiemy na pewno. Nadchodzi wojna!

17 lipca premierę będzie miał pierwszy odcinek 7 sezonu Gry o tron, a emisja wszystkich odcinków potrwa do 27 września. Niestety ten sezon zawiera jedynie 7 odcinków, a nie jak w przypadku poprzednich aż 10. Tak jak w przypadku poprzedniej części, historia najnowszej nie będzie oparta głównie na powieści George'a Martina Pieśń lodu i ognia. Wierni fani autora znajdą w niej zaadaptowany materiał pochodzący z 6 i 7 części, które już niebawem pojawią się na rynku wydawniczym. 

Siódmy sezon Gry o tron nagrywany był głównie w Północnej Irlandii, na Islandii i w Hiszpanii. W obsadzie po raz kolejny znaleźli się Peter Dinklage (jako Tyrion Lannister), Nikolaj Coster-Waldau (jako Jaime Lannister), Lena Headey (jako Cersei Lannister), Emilia Clarke (jako Daenerys Targaryen) i Kit Harington (jako Jon Snow).

„Na wschodzie wrogowie, na zachodzie wrogowie, na południu wrogowie, na północy wrogowie. Cokolwiek stanie nam na drodze, zwyciężymy" - Cersei Lannister recytuje w najnowszym zwiastunie 7 sezonu Gry o tron.