Powiedzmy sobie szczerze, "Gra o tron" od kilku dobrych lat jest jednym z najpopularniejszych seriali emitowanych w telewizji. Z roku na rok budzi zainteresowanie coraz większej ilości ludzi. Każda kolejna część serii ukazuje się na wiosnę, dlatego fani serialu od początku roku 2017 nie mogli usiedzieć w miejscu. Na początku tego tygodnia został ujawniony oficjalny plakat zapowiadający 7 sezon kultowego serialu HBO, a już teraz znamy dokładną datę premiery!

Wszystko co ma związek z najpopularniejszą produkcją stacji HBO odbywa się w nietypowy i zaskakujący sposób. Tak też było w przypadku ujawnienia daty premiery najnowszego sezonu "Gry o tron". 9 marca w godzinach wieczornych na Facebooku opublikowana została relacja na żywo przedstawiająca sporej wielkości blok z lodu, który podgrzewany był z różnych stron strumieniami ognia. Fani serialu zachęcani byli do pisania komentarzy o treści "Dracarys" lub "Fire", co miało spowodować, że transmisja dotrze do jak największej ilości osób. Tak też się stało! Wideo zostało wyświetlone przez ponad 3 miliony osób. Dzięki ogromnej ilości komentarzy (prawie 200 tysięcy!) fani serialu poznali datę premiery 7 sezonu po niecałych 20 minutach. 

Niestety na nowy sezon musimy poczekać jeszcze kilka miesięcy. Pierwszy odcinek z 7 sezonu "Gry o tron" zobaczymy 16 lipca 2017 roku. Równocześnie z ogłoszeniem tej informacji, w sieci pojawiła się oficjalna zapowiedź najnowszej serii. Zobaczcie krótkie wideo.