Które momenty ceremonii Grammy 2018 przejdą do historii? Jest ich co najmniej kilka! To kolejna gala, która minęła pod znakiem akcji Time's Up. Gestów solidarności z ofiarami molestowania nie zabrakło na czerwonym dywanie oraz na scenie.

Wielki powrót Keshy

Piosenkarka na jakiś czas wycofała się z muzyki, w związku z procesem sądowym, jaki wytoczyła swojemu byłemu producentowi o pseudonimie Dr. Luke. Jesienią 2016 roku Kesha oskarżyła go o fizyczne i emocjonalne znęcanie się. Latem 2017 roku artystka po 5 latach wydała album Rainbow, z którego pochodzi utwór Praying. Jej występ podczas Grammy 2018 był bardzo poruszający – to chyba najbardziej osobista piosenka w jej karierze. Dodatkowo Praying wpisuje się w ruch #MeToo oraz akcję Time's Up. Na scenie dołączyły do niej Cyndi Lauper, Camila Cabello, Andra Day, Bebe Rexha, Julia Michaels.

Rihanna wykonująca Wild Thoughs

Po raz kolejny wszystkie oczy były skierowane na nią. Rihanna to istny wulkan energii, co udowodniła piosenką Wild Thoughs. Na scenie towarzyszyli jej tancerze, a show było dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Internauci nie mają wątpliwości, że ten występ to jeden z najlepszych podczas tegorocznych Grammy. Zobaczcie poniżej.

Przemowa Janelle Monáe

Młoda artystka zapowiadała występ Keshy na Grammy. W swoim przemówieniu odniosła się do akcji Time's Up. Przyznała, że problem nierówności płac oraz nadużyć seksualnych dotyczy również branży muzycznej, a kobiety są zjednoczone w walce o równość.

Blue Ivy uciszająca Beyoncé i Jay-Z

Najstarsza córka Beyoncé i Jay-Z towarzyszyła im podczas gali Grammy 2018. Sądząc po zdjęciach, dziewczynka dobrze bawiła się podczas imprezy i z zainteresowaniem obserwowała to, co działo się na scenie. Kamery uchwyciły moment, w którym Blue Ivy ucisza rodziców, którzy entuzjastycznie zareagowali na przemówienie Camili Cabello. 6-latka gestem uciszyła mamę, a następnie tatę. Blue Ivy prawdopodobnie chciała usłyszeć dalszą część przemowy piosenkarki.

Kreacja Lorde z mocnym manifestem

Wokalistka wybrała na ten wieczór piękną, czerwoną suknię. Do pleców miała doszytą karteczkę z ważnym manifestem, odnoszącym się do akcji #MeToo oraz Time's Up. Lorde umieściła cytat artystki Jenny Holzer, który ma feministyczny wydźwięk.

Poruszający występ Lady Gagi

Piosenkarka wykonała dwie ballady, Joanne i A Million Reasons. Występ zadedykowała zmarłej siostrze swojego taty. W połowie koncertu Lady Gaga wykrzyczała do mikrofonu Time's Up, odnosząc się do akcji i dając kolejny dowód na to, że solidaryzuje się z ofiarami molestowania.