Po prezentacji kolejnej kolekcji Alessandro Michele dla Gucci, chyba wszyscy zastanawiają się dlaczego odejście z włoskiego domu mody Fridy Gianini, poprzedniej projektantki marki i byłej szefowej Alessandro wstrząsnęło całym światem. Bo co prawda Frida utrzymała pozycję Gucci na rynku w czasie kryzysu, ale to Alessandro Michele wyniósł markę na wyżyny popularności i stworzył zupełnie nowy look. Dla porównania przypominamy projekty z jednej z ostatnich kolekcji Fridy dla Gucci i zestawiamy z najnowszą kolekcją włoskiego imprerium.

PONIŻEJ FIL|M Z KOMENTARZAMI GWIAZD I 5 TOP MOMENTÓW POKAZU

1. Już po raz kolejny do scenografii pokazu Gucci przenikają autorskie projekty tkanin z kolekcji. Na wybiegu leżą tkane na zamówienie dywany, na ścianach materiałowe tapety w bajeczne egzotyczne wzory.
2. W pierwszym rzędzie obok Salmy Hayek zasiadły muzy Gucci: Dakota Johnson i Karen Elson.
3. Pokaz otworzyła Viola Podkopaeva- totalny new face. Co prawda od razu po pokazie założono jej konto na models.com, ale nie ma na nim jeszcze żadnego zdjęcia. Jedno jest pewne... jeszcze o tej dziewczynie usłyszymy.
4. Najmocniejsze trendy z wybiegu: Oversize'owe kokardy na dekolcie, lureksowe plisowane spódnice, żakardowe szwedy z wysokim stanem. W tkaninach i kolorach NA BOGATO!
5. Najlepsze akcesoria: futrzane buty (hit poprzedniej kolekcji) ponownie pojawiły się na wybiegu włosiej marki. A obok nich zapinane na kostce ultrawysokie szpile na ekstremalnie wysokiej platformie. Do tego oczywiście bogato zdobione kuferki i berety z pomponami z wełny.

ZOBACZ TAKŻE

ZAGLĄDAMY DO BUTIKU GUCCI NA 5TH AVENUE

GUCCI JESIEŃ-ZIMA 2015/16: OGLĄDAMY KOLEKCJĘ Z BLISKA PRZY POKAZIE

KIM JEST NOWY PROJEKTANT GUCCI?