Pandemia koronawirusa dotyczy wszystkich, bez wyjątku. Wirusem Covid-19 są zarażone również gwiazdy. Kilka godzin temu zagraniczne media poinformowały o tym, że amerykański producent Harvey Weinstein uzyskał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Przypomnijmy, że 68-latek został skazany na 23 lata pozbawienia wolności przez napaść seksualną oraz gwałt. Po prawie 3 latach sądowej batalii sędzia James Burke uznał go za winnego zarzucanych mu czynów, których dopuścił się wobec byłej asystentki Mimi Haleyi oraz początkującej wówczas aktorki Jessiki Mann. Zeznania kobiet, które doświadczyły przez Harveya Weinsteina molestowania seksualnego i zgłosiły tę sprawę do sądu, ośmieliły pozostałe ofiary producenta do zabrania głosu w tej sprawie. Z inicjatywy aktorki Alyssy Milano powstał ruch #MeToo, solidaryzujący kobiety, które mają za sobą traumatyczne przejścia związane z molestowaniem seksualnym. Okazało się, że producent zaraził się koronawirusem. 

Harvey Weinstein skazany na 23 lata więzienia >>>

Harvey Weinstein ma koronawirusa

Okołu 2 tygodni temu Harvey Weinstein trafił do więzienia niedaleko Buffalo w Nowym Jorku. To prawdopodobnie tam zaraził się koronawirusem, ponieważ w ten weekend Michael Powers, prezes Nowojorskiego Stanowego Stowarzyszenia Funkcjonariuszy Więziennictwa i Policji potwierdził, że dwóch więźniów z tego zakładu uzyskało pozytywny wynik na obecność wirusa Covid-19. Amerykański producent po kilku dniach spędzonych w więzieniu trafił do szpitala z powodu pogarszającego się stanu zdrowia - niedawno przeszedł poważną operację. Na ten moment, według doniesień serwisu „Page Six” skazany za napaść seksualną i gwałt przebywa w izolacji, w więzieniu Wende Correctional Facility w stanie Nowy Jork. Rzecznik prasowy nie udzielił prasie żadnych informacji na temat zdrowia Harveya Weinsteina, powołując się na prawo ochrony prywatności. Nie wiadomo, w jakim stanie jest producent

Gwiazdy zarażone koronawirusem: Idris Elba, Tom Hanks i inni 

Harvey Weinstein to nie jedyna sławna postać, która ma koronawirusa. Pierwszą gwiazdą, o której dowiedzieliśmy, że jest chora, był Tom Hanks. Poinformował, że zarówno on jak i jego żona Rita Wilson są zarażeni. Obydwoje przebywają w Australii, gdzie aktor pracował na planie nowego filmu i gdzie zaraził się wirusem. Tom Hanks i jego partnerka po dwóch tygodniach izolacji czują się lepiej. Niedawno wyszli ze szpitala i wrócili do domu, gdzie są poddani dalszej, obowiązkowej kwarantannie. Aktor za pośrednictwem mediów społecznościowych zaapelował do wszystkich o rozsądek i pozostanie w domu, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa. 

Brytyjski aktor Idris Elba również uzyskał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. W oficjalnym oświadczeniu, podczas którego towarzyszyła mu żona (Sabrina Elba zaraziła się od męża) wypowiedział poruszające słowa: „Słuchajcie, to naprawdę poważna sprawa. Teraz jest czas, w którym trzeba pomyśleć o izolacji społecznej, o regularnym myciu rąk. Poza tym są ludzie na zewnątrz, którzy mają symptomy choroby i mogą łatwo ją roznosić (…). Żyjemy w świecie pełnym podziałów, ale to czas, aby się solidaryzować i żeby myśleć o sobie nawzajem”.

Koronawirusem jest zakażona również ukraińska aktorka i modelka, Olga Kurylenko, znana szerszej publiczności z filmu o Jamesie Bondzie, w którym wcieliła się w dziewczynę Agenta 007. Gwiazda poinformowała o tym na swoim Instagramie, wyjaśniła, że ma gorączkę i czuje się osłabiona i przebywa w izolacji w swoim domu. Jednocześnie zaapelowała, aby dbać o siebie i nie lekceważyć realnego zagrożenia. 

Kolejnym aktorem, który niestety zaraził się koronawirusem, jest Kristofer Hivju, znany z roli Tormunda w słynnym serialu „Gra o Tron”. On również poinformował swoich fanów o chorobie za pośrednictwem Instagrama, gdzie napisal, że przebywa w Norwegii na kwarantannie, ponieważ testy na obecność wirusa Covid-19 okazały się pozytywne. Zaznaczył, że czuje się dobrze i ma tylko łagodne symptomy przeziębienia. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Greetings from Norway! Sorry to say that I, today, have tested positive for COVID19, Corona virus. My familiy and I are self-isolating at home for as long as it takes. We are in good health - I only have mild symptoms of a cold. There are people at higher risk for who this virus might be a devastating diagnosis, so I urge all of you to be extremely careful; wash your hands, keep 1,5 meters distance from others, go in quarantine; just do everything you can to stop the virus from spreading. Together we can fight this virus and avert a crisis at our hospitals. Please take care of each other, keep your distance, and stay healthy! Please visit your country's Center for Disease Control's website, and follow the regulations for staying safe and protecting not just yourselves, but our entire community, and especially those at risk like the elderly and people with pre-existing conditions. @grymolvaerhivju #fightcorona #solidarity #takecare #folkehelseinstituttet Thanks to @panoramaagency

Post udostępniony przez Kristofer Hivju (@khivju) Mar 16, 2020 o 1:48 PDT

Koronwirusa ma również Andrew Watt, producent muzyczny (współpracował m.in. z Justinem Bieberem, Cody Simpsonem, Post Malonem czy Seleną Gomez) i były partner Rity Ory. Na swoim Instagramie opisał jak wyglądała jego droga do diagnozy, która nie była łatwa. Andrew wyznał, że od kilkunastu dni podejrzewał koronawirusa, ponieważ wskazywały na to wszystkie objawy, jednak nie miał możliwości wykonania testu na obecność wirusa Covid-19. Zrobiono go dopiero po 12 dniach od zgłoszenia przypadku. 

Na koronawirusa choruje także Itziar Ituño, aktorka znana z serialu „Dom z papieru”, która kilka dni temu zauważyła pierwsze symptomy wirusa. Wynik okazał się pozytywny. Aktorka przebywa na domowej, 15-dniowej kwarantannie i czuje się całkiem dobrze, ponieważ jej przypadek jest dość łagodny. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Aupa danoi!! Ofiziala da, bariku arratsaldetik sintomekaz nabil (sukarra ta eztul lehorra) eta gaur iritsi jaku azterneta epidemiologikoaren konfirmaziñoa. Koronabirusa da. Nire kasuan arina da ta ondo nago baina oso oso kutsakorra eta super arriskutsua ahulago dagoen jendearentzako. Hau ez da tontakeria, izan konsziente, ez hartu arinkeriaz, hildakoak dauz eta bizi asko jokoan eta ondiño ez dakigu noraiño helduko dan kontua, beraz, arduratsuak izateko txertoa ipinteko garaia da danon hobebeharrez. Elkartasun garaia da! Etxean geratzekoa eta babestu besteak! Orain 15 egun berrogeialdi eta aurrerago ikusiko da.Zaindu zaitezte!!/ Hola a tod@s!! Ez oficial, desde el viernes por la tarde tengo los síntomas (fiebre y tos seca) y hoy nos ha llegado la confirmación del test epidemiológico. És coronavirus. Mi caso es leve y estoy bien pero es muy muy contagioso y superpeligroso para la gente que está más debil. Ésto no es tontería, ser conscientes, no lo tomeis a la ligera, hay muertos, muchas vidas en juego y aún no sabemos hasta donde va a llegar ésto por lo que ha llegado la hora de ponerse la vacuna de la responsabilidad por el bien común. Es tiempo de solidad y generosidad! De quedarse en casa y proteger a los demás. Ahora me tocan 15 dias en cuarentena y después ya se verá! Cuidaros mucho/ Olá galera! Ez oficial, desde sexta-feira à tarde tenho sintomas (febre e tosse seca) e hoje recebemos confirmação do teste epidemiológico. É um coronavírus. Meu caso é leve e estou bem, mas é muito muito contagioso e super perigoso para pessoas que são mais fracas. Isso não é bobagem, esteja ciente, não leve a sério, há mortos, muitas vidas em jogo e ainda não sabemos até que ponto isso vai dar, então chegou a hora de ser vacinado pela responsabilidade pelo bem comum . É um tempo de solidão e generosidade! Ficar em casa e proteger os outros. Agora tenho 15 dias em quarentena e depois será visto! Cuide-se #etxeangeratu #yomequedoencasa #quedatencasa

Post udostępniony przez Itziar Ituño (OFIZIAL) (@itziarituno) Mar 18, 2020 o 6:28 PDT