Pandemia koronawirusa dotyczy wszystkich, bez wyjątku. Wirusem Covid-19 są zarażone również gwiazdy. Kilka godzin temu zagraniczne media poinformowały o tym, że amerykański producent Harvey Weinstein uzyskał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Przypomnijmy, że 68-latek został skazany na 23 lata pozbawienia wolności przez napaść seksualną oraz gwałt. Po prawie 3 latach sądowej batalii sędzia James Burke uznał go za winnego zarzucanych mu czynów, których dopuścił się wobec byłej asystentki Mimi Haleyi oraz początkującej wówczas aktorki Jessiki Mann. Zeznania kobiet, które doświadczyły przez Harveya Weinsteina molestowania seksualnego i zgłosiły tę sprawę do sądu, ośmieliły pozostałe ofiary producenta do zabrania głosu w tej sprawie. Z inicjatywy aktorki Alyssy Milano powstał ruch #MeToo, solidaryzujący kobiety, które mają za sobą traumatyczne przejścia związane z molestowaniem seksualnym. Okazało się, że producent zaraził się koronawirusem. 

Harvey Weinstein skazany na 23 lata więzienia >>>

Harvey Weinstein ma koronawirusa

Okołu 2 tygodni temu Harvey Weinstein trafił do więzienia niedaleko Buffalo w Nowym Jorku. To prawdopodobnie tam zaraził się koronawirusem, ponieważ w ten weekend Michael Powers, prezes Nowojorskiego Stanowego Stowarzyszenia Funkcjonariuszy Więziennictwa i Policji potwierdził, że dwóch więźniów z tego zakładu uzyskało pozytywny wynik na obecność wirusa Covid-19. Amerykański producent po kilku dniach spędzonych w więzieniu trafił do szpitala z powodu pogarszającego się stanu zdrowia - niedawno przeszedł poważną operację. Na ten moment, według doniesień serwisu „Page Six” skazany za napaść seksualną i gwałt przebywa w izolacji, w więzieniu Wende Correctional Facility w stanie Nowy Jork. Rzecznik prasowy nie udzielił prasie żadnych informacji na temat zdrowia Harveya Weinsteina, powołując się na prawo ochrony prywatności. Nie wiadomo, w jakim stanie jest producent

Gwiazdy zarażone koronawirusem: Idris Elba, Tom Hanks i inni 

Harvey Weinstein to nie jedyna sławna postać, która ma koronawirusa. Pierwszą gwiazdą, o której dowiedzieliśmy, że jest chora, był Tom Hanks. Poinformował, że zarówno on jak i jego żona Rita Wilson są zarażeni. Obydwoje przebywają w Australii, gdzie aktor pracował na planie nowego filmu i gdzie zaraził się wirusem. Tom Hanks i jego partnerka po dwóch tygodniach izolacji czują się lepiej. Niedawno wyszli ze szpitala i wrócili do domu, gdzie są poddani dalszej, obowiązkowej kwarantannie. Aktor za pośrednictwem mediów społecznościowych zaapelował do wszystkich o rozsądek i pozostanie w domu, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hello, folks. @ritawilson and I are down here in Australia. We felt a bit tired, like we had colds, and some body aches. Rita had some chills that came and went. Slight fevers too. To play things right, as is needed in the world right now, we were tested for the Coronavirus, and were found to be positive. Well, now. What to do next? The Medical Officials have protocols that must be followed. We Hanks’ will be tested, observed, and isolated for as long as public health and safety requires. Not much more to it than a one-day-at-a-time approach, no? We’ll keep the world posted and updated. Take care of yourselves! Hanx!

Post udostępniony przez Tom Hanks (@tomhanks) Mar 11, 2020 o 6:08 PDT

Brytyjski aktor Idris Elba również uzyskał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. W oficjalnym oświadczeniu, podczas którego towarzyszyła mu żona (Sabrina Elba zaraziła się od męża) wypowiedział poruszające słowa: „Słuchajcie, to naprawdę poważna sprawa. Teraz jest czas, w którym trzeba pomyśleć o izolacji społecznej, o regularnym myciu rąk. Poza tym są ludzie na zewnątrz, którzy mają symptomy choroby i mogą łatwo ją roznosić (…). Żyjemy w świecie pełnym podziałów, ale to czas, aby się solidaryzować i żeby myśleć o sobie nawzajem”.

Koronawirusem jest zakażona również ukraińska aktorka i modelka, Olga Kurylenko, znana szerszej publiczności z filmu o Jamesie Bondzie, w którym wcieliła się w dziewczynę Agenta 007. Gwiazda poinformowała o tym na swoim Instagramie, wyjaśniła, że ma gorączkę i czuje się osłabiona i przebywa w izolacji w swoim domu. Jednocześnie zaapelowała, aby dbać o siebie i nie lekceważyć realnego zagrożenia. 

Kolejnym aktorem, który niestety zaraził się koronawirusem, jest Kristofer Hivju, znany z roli Tormunda w słynnym serialu „Gra o Tron”. On również poinformował swoich fanów o chorobie za pośrednictwem Instagrama, gdzie napisal, że przebywa w Norwegii na kwarantannie, ponieważ testy na obecność wirusa Covid-19 okazały się pozytywne. Zaznaczył, że czuje się dobrze i ma tylko łagodne symptomy przeziębienia. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tom Hanks0

Post udostępniony przez Tom Hanks1 (@khivju) Mar 16, 2020 o 1:48 PDT

Koronwirusa ma również Andrew Watt, producent muzyczny (współpracował m.in. z Justinem Bieberem, Cody Simpsonem, Post Malonem czy Seleną Gomez) i były partner Rity Ory. Na swoim Instagramie opisał jak wyglądała jego droga do diagnozy, która nie była łatwa. Andrew wyznał, że od kilkunastu dni podejrzewał koronawirusa, ponieważ wskazywały na to wszystkie objawy, jednak nie miał możliwości wykonania testu na obecność wirusa Covid-19. Zrobiono go dopiero po 12 dniach od zgłoszenia przypadku. 

Na koronawirusa choruje także Tom Hanks2, aktorka znana z serialu „Dom z papieru”, która kilka dni temu zauważyła pierwsze symptomy wirusa. Wynik okazał się pozytywny. Aktorka przebywa na domowej, 15-dniowej kwarantannie i czuje się całkiem dobrze, ponieważ jej przypadek jest dość łagodny. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tom Hanks4

Post udostępniony przez Tom Hanks5 (@itziarituno) Mar 18, 2020 o 6:28 PDT