Ponad 100 scen, 30 miejsc spotkań, 2000 artystów, dziesiątki tysięcy fanów z całego świata i setki tysięcy osób oglądających koncerty za pośrednictwem live streamingów w 30 krajach w Europie. Jeden z największych i najbardziej popularnych festiwali w Europie za nami. Sporo się tam wydarzyło w ciągu kilku dni.

Radiohead, Foo Fighters, Edh Sheeran, The XX, The National, Biffy Clyro, Royal Blood, Katy Perry, Major Lazer, Lorde, Haim, Solange, Craig David, Shaggy, Justice, Moderat - to tylko niektórzy z artyści z obszernego line-upu tegorocznej edycji festiwalu w angielskim hrabstwie Somerset u podnóża wzgórz Mendip.

GLASTONBURY 2017: BRADLEY COOPER NA GŁÓWNEJ SCENIE

Poza artystami na miejscu można było wypatrzeć także gwiazdy kina, w tym Bradley'a Coopera, który pojawił się na głównej scenie podczas koncertu występu legendy muzyki folk i country, Krisa Kristoffersona. Aktor kręcił sceny do najnowszego filmu zatytułowanego A Star Is Born - poza nim w roli głównej występuje także Lady Gaga. Film opowiada historię Jacksona Maine'a, gwiazdy muzyki country z ogromnym problemem alkoholowym. W pewnym momencie postać grana przez Coopera poznaje utalentowaną Ally (gra ją Lady Gaga) i zakochuje się bez pamięci. 

GLASTONBURY 2017: JOHNNY DEPP ZADZIERA Z DONALDEM TRUMPEM

Na Glastonbury obecny był także Johnny Depp, który aktualnie musi się tłumaczyć ze swojego kolejnego incydentu. Chodzi o żarto o obecnym prezydencie Stanów Zjednoczonych opowiedziany przez aktora podczas tegorocznej edycji festiwalu. Gwiazda Hollywood skierowała do swoich fanów zgromadzonych w jednym z namiotów Glasto retoryczne pytanie, w którym zastanawia się, kiedy ostatni raz aktor zamordował prezydenta. Błyskawicznie wypowiedź spotkała się z ostrą krytyką ze strony Białego Domu, a Depp po kilku dniach zreflektował się i wystosował oficjalne przeprosiny przyznając, że był to niefortunny żart z jego strony.

GLASTONBURY 2017: CZY BRAD PITT MA NOWĄ DZIEWCZYNĘ?

Poza aktorami na Glastonbury można było spotkać Victorię Beckham z mężem i najstarszym synem, Kita Haringtona (odtwórcę Jona Snowa w serialu Gra o tron), Carę Delevingne, także Brada Pitta, który (jak donosi brytyjski tabloid The Sun) widziany był w towarzystwie aktorki Sienny Miller. Czy to początek nowego romansu?