Wczorajszy pokaz Lidii Kality na pewno zapamiętamy na długo. Na takiej prezentacji nowej kolekcji jeszcze nie byliśmy. I to nie tylko w dorobku samej Lidii Kality, ale w ogóle! Projektantka zaprosiła wczoraj swoich gości do warszawskiego Studio Art&Passion, mieszczącego się klimatycznej kamienicy z 1906 roku, wzniesionej według projektu włoskiego architekta Antoniego Corazziego, gdzie zaprezentowała projekty haute couture na sezon jesień-zima 2018/2019. W niesamowitej oprawie, zarówno muzycznej, jak i świetlnej, w pięknych, ręcznie wykonanych sukniach podziwialiśmy nie tylko modelki, ale także towarzyszących im tancerek i tancerzy Teatru Wielkiego w Warszawie oraz wybitnego wiolonczelistę Krzysztofa Lenczowskiego - trzykrotnego zdobywcę nagrody Fryderka. 

ZOBACZ TAKŻE: Victoria’s Secret 2018 – wszystko, co wiemy o tegorocznym pokazie!

Pokaz podzielony był na kilka części, a każdą z ich odkrywaliśmy w osobnych pomieszczeniach. W pierwszym pokoju na gości czekał pokaz tańca inspirowany wirującą sceną balu z Anny Kareniny z powieści Lwa Tołstoja. A jeśli chodzi o projekty, pojawiły się wyszywane małymi kryształkami, taśmami cekinowymi i ręcznie zdobione filigranowymi aplikacjami z drobnych koralików, niezwykle lekkie i eteryczne suknie. W kolejnym pomieszczeniu pojawił się przepiękny model sukni ślubnej, która podziwiać mogliśmy przy akompaniamencie grającego na wiolonczeli, wspomnianego już Krzysztofa Lenczowskiego. W następnym pokoju czekały na nas ponownie inspiracje rodem z Anny Kareniny i suknie, które przyciągały asymetrycznymi krojami, cekinami i koronkami. W ostatnim, loftowym pokoju, obejrzeliśmy natomiast trzy suknie w odcieniach wody morskiej prezentowane przez baletnice. A żeby podziwianie ich było jeszcze przyjemniejszych doznaniem, Lidia zaproponowała gościom formułę silent music, czyli każdy z oglądających dostał na wejściu słuchawki, w których ukrywały się klasyczne, melancholijne dźwięki.

Gwiazdy na pokazie Lidii Kality haute couture jesień-zima 2018/2019

Wszyscy ci, którzy zdecydowali się spędzić wczorajszy wieczór z Lidią Kalitą, mogli więc liczyć na naprawdę niesamowite wrażenia i estetyczne doznania. Wśród nich także sporo znanych twarzy z rodzimego show-biznesu, m.in. aktorka Agnieszka Więdłocha, finalistka 5. edycji Top ModelOsi Uginoh wraz z bratem, Zosia Ślotała czy Angelika Mucha. Więcej gwiazd znajdziecie w naszej galerii! 

ZOBACZ TAKŻE: Gwiazdy na pokazie Bizuu jesień-zima 2018/2019