Nowa, wyjątkowa wystawa Chanel"Mademoiselle Privé" zajęła całą przestrzeń londyńskiej galerii Saatchi. Modowa podróż zaczyna się już przed wejściem do budynku, w ogrodzie zaprojektowanym przez laureatów wystawy ChelseaFlowerShow - Harrego i Davida Rich. Wnętrze galerii zostało podzielone na sekcje, w których odkrywamy różne aspekty historii Chanel.

Znajdziemy tam m.in. replikę oryginalnego sklepu z kapeluszami Chanel, w którym rozpoczęła się historia domu mody, pokój poświęcony symbolom marki: od pereł po kwiat Kamelii i pomieszczenie przypominające fabrykę, w którym poznamy koncepcję perfum Chanel N°5. Najważniejszymi punktem wystawy jest jednak galeria, w której po raz pierwszy zaprezentowano kolekcję biżuterii "Bijoux de Diamants” zaprojektowaną przez CocoChanel w 1932 roku. Diamentowym dziełom sztuki towarzyszą wyjątkowe zdjęcia 17 muz Chanel (aktorek, modelek i przyjaciółek marki), które specjalnie na tę okazję wykonał KarlLagerfeld. Jedna z sekcji wystawy poświęcona jest Haute Couture. Wyjątkowe kreacje podświetlone są przez lasery, co symbolizuje ideę łączenia klasyki z nowoczesnością, która od zawsze przyświeca Chanel.

Zobacz wnętrza wystawy "Mademoiselle Privé" >>

Wystawa "Mademoiselle Privé" to 'must see' dla każdego miłośnika mody, piękna i luksusu. Otwarta jest od 13 października do 1 grudnia, wstęp darmowy.

Z okazji wczorajszej inauguracji "Mademoiselle Privé" w Londynie pojawiły się ulubienice i muzy Karla Lagerfelda: Cara Delevingne, Julianne Moore, Lily Rose Depp, Vanessa Paradise, Lily Allen i Lily Collins, Rita Ora, Poppy Delevingne, Lara Stone i Petite Meller.

Zobacz gwiazdy na otwarciu wystawy "Mademoiselle Privé">>

 

Zobacz też:

Carey Mulligan w sukience Chanel. Wyglądała lepiej niż modelka?

Chanel SS 2016 Ready-to-Wear Show: Goście w stylizacjach Chanel

Chanel wiosna-lato 2016

 

 

D.U