W 2015 roku szeregi One Direction opuścił Zayn Malik i już wtedy głośno mówiło się o zbliżającym się końcu działalności zespołu. Kilka miesięcy później chłopcy wystosowali do fanów oficjalnie oświadczenie o zawieszeniu działalności 1D na co najmniej rok. Na początku 2016 roku Zayn wydał swój debiutancki album zatytułowany Mind of Mine, a jego koledzy z byłego zespołu skupili się na swoich solowych materiałach. 

Jako pierwszy z pozostałej czwórki One Direction na opublikowanie debiutanckiej płyty zdecydował się Harry Styles. 12 maja światło dzienne ujrzała płyta zatytułowana po prostu Harry Styles, która zawiera 10 nowych kompozycji, w tym singiel Sign of the Times (piosenka zadebiutowała na pierwszym miejscu listy iTunes w 84 krajach i pobił rekord sprzedaży należący do Adele). To właśnie za sprawą tej piosenki wielu dziennikarzy okrzyknęło go młodym Davidem Bowiem

Mamy dwie dobre wiadomości dla wiernych fanów artysty. Po pierwsze, limitowana ekskluzywna wersja debiutanckiej płyty Harry’ego Styles’a składa się z 32-stronnicowej książeczki zawierającej zdjęcia zrobione podczas procesu nagrywania płyty, a po drugie artysta ogłosił wszystkie daty trasy koncertowej promującej to wydawnictwo. Co prawda Harry nie odwiedzi Polski, ale śmiało możecie zarezerwować sobie czas 11 listopada. Wtedy właśnie Harry Styles wystąpi ze swoją debiutancką płytą w Berlinie. W Europie zagra jeszcze w Paryżu, Kolonii, Londynie, Manchesterze, Glasgow, Sztokholmie, Amsterdamie i Mediolanie.