Mamy złą wiadomość dla osób czekających na premierę „Warszawianki” z Borysem Szycem w roli głównej. W mediach pojawiły się właśnie informacje, według których HBO Max zrezygnowało z produkcji. Co było powodem tej (zaskakującej) decyzji i co dalej z szumnie zapowiadanym serialem w reżyserii Jacka Borcucha? Być może da się go jeszcze uratować – oto wszystko, co wiemy na ten temat.

HBO Max zrezygnowało z serialu „Warszawianka” z Borysem Szycem w roli głównej

Serwis „Presserwis” poinformował, że HBO Max nie pokaże „Warszawianki” z Borysem Szycem. Kilka miesięcy temu – w lipcu – firma Warner Bros. Discovery podjęła decyzję o zawieszeniu prac nad lokalnymi produkcjami oryginalnymi w Skandynawii, jak również w Europie Środkowej, w tym w Polsce. W związku z tym serial od polskich twórców i twórczyń nie zostanie udostępniony subskrybentom i subskrybentkom platformy HBO Max, która działa w naszym kraju od 8 marca 2022 roku, a prawa do niego zostały sprzedane. 

„Warszawianka” – co dalej z serialem?

Czy w związku z decyzją Warner Bros. Discovery serial nie ujrzy światła dziennego? Niekoniecznie. Według nieoficjalnych informacji, „Warszawianka” została przejęta przez Amazon Prime Video lub Netfliksa. Warto jednak zaznaczyć, że redakcja wspomnianego serwisu próbowała skontaktować się z przedstawicielami / przedstawicielkami obu firm. Jednak do tej pory nie uzyskała odpowiedzi na zadane pytania. 

„Warszawianka” – o czym jest serial?

Długo wyczekiwana „Warszawianka” to tragikomiczna opowieść o 40-letnim playboyu. Jak dowiedzieliśmy się z oficjalnego opisu serialu, bohater grany przez Borysa Szyca jest ulubieńcem wszystkich i miejską legendą. Walczy z otaczającą go rzeczywistością, poza tym nadal szuka sensu swojego życia. 

„Warszawianka” – obsada i twórcy

Obsada „Warszawianki” robi wrażenie i zdecydowanie zasługuje na osobny akapit. W serialu (poza Borysem Szycem) pojawią się m.in. Krystyna Janda oraz Jerzy Skolimowski w rolach rodziców głównego bohatera, Zofia Wichłacz, Ilona Ostrowska, Paulina Gałązka, Piotr Polak, Jan Peszek, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Marianna Zydek, a także Tomasz Włosok

Za reżyserię 12-odcinkowej produkcji odpowiada Jacek Borcuch (m.in. „Słodki koniec dnia”, „Nieulotne”, „Magda M.”), natomiast scenariusz został przygotowany przez Jakuba Żulczyka („Ślepnąc od świateł” czy „Belfer”). 

„Warszawianka” – data premiery 

Serial „Warszawianka” miał trafić do streamingu pod koniec 2022 roku. Niestety nie wszystko poszło zgodnie z planem. Na razie dalsze losy produkcji nie są (oficjalnie) znane, a premiera została wstrzymana. Natomiast jedno jest pewne: fanki oraz fani muszą uzbroić się w cierpliwość. 

Zobacz także: