Makijaż brwi można wykonać na wiele sposobów. Na rynku są dostępne produkty umożliwiające pomalowanie ich cieniami, żelami, kredkami i innymi, bardziej wymyślnymi kosmetykami. To ważny etap codziennego makeupu, który podkreśla oczy. Niektóre z nas nie mają umiejętności kosmetycznych lub po prostu cierpią na brak czasu, aby skrupulatnie każdego ranka wykonywać makijaż brwi. Dobrym rozwiązaniem jest henna brwi, która po pierwsze farbuje tymczasowo włoski i podkreśla kształt brwi, a pod drugie jest zabiegiem, który można wykonać samodzielnie w domowym zaciszu i nie potrzeba do wielkiego talentu, a odrobiny precyzji i zaledwie kilku minut. To również opcja bardzo przystępna cenowo. Poniżej znajdziecie wszystko, co trzeba wiedzieć o hennie do brwi.

Henna brwi – wszystko, co musisz wiedzieć

Naturalna henna to barwnik w kolorze ciemnego czerwonego koloru, który powstaje z ususzonych i rozdrobnionych liści rośliny o egzotycznej nazwie lawsonia bezbronna. Na bazie proszku powstaje kolorowa henna, przeznaczona do farbowania zarówno ciała, jak i włosków. „Henna na brwiach utrzymuje się do kilku tygodni. Oszczędzamy czas i nie musimy martwić się o wygląd naszych brwi w ciągu dnia. Dodatkowo, zabieg ten ułatwia nam naukę makijażu brwi, gdyż stanowi profesjonalną bazę. Henna pozwala poradzić sobie z ubytkami i prześwitami, zakrywa je i optycznie wypełnia oraz pogrubia brwi. W naturalny sposób dodaje wyrazistości oprawie oczu i tymczasowo zastępuje makijaż brwi”, wyjaśnia Sylwia Zduńczyk, stylistka brwi Eyebar.

Najlepsze żele do brwi od 11 zł >>>

Jak zrobić hennę brwi krok po kroku?

„Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałaś z zabiegu należy pamiętać o próbie uczuleniowej na 24 godziny przed planowanym farbowaniem. Aby efekt był naturalny, a nie przerysowany, ważne jest odpowiednie dobranie koloru henny do odcienia skóry i naszych włosów. Istotna jest precyzja w nakładaniu henny, a także kontrola czasu i odpowiednie usunięcie produktu. Najlepiej, gdy zabieg przeprowadzi doświadczona stylistka brwi”, radzi Sylwia Zduńczyk, stylistka brwi Eyebar.

Jeżeli jednak zdecydujecie się na wykonanie henny brwi w domu, musicie wiedzieć o kilku zasadach. Jak zrobić hennę brwi krok po kroku? Pierwszy krok to dokładne zmycie makeupu brwi płynem micelarnym lub innym produktem do demakijażu. Dla pewności, że na brwiach nie pozostały resztki kosmetyków, należy przemyć je dodatkowo wodą. Następnie przygotowaną hennę zgodnie z instrukcją znajdującą się na opakowaniu możecie zaaplikować na brwi za pomocą dołączonego do zestawu narzędzia lub np. drewnianego patyczka do manicure. Za jego pomocą pokryjcie dokładnie wszystkie włoski i narysujcie wyraźny kształt, jaki chcecie uzyskać. Jeśli wyjdziecie poza linię, wszystkie błędy z łatwością usuniecie patyczkami higienicznymi. Hennę trzymacie na brwiach od 5 do 10 minut, w zależności od intensywności koloru, na jakiej Wam zależy. Produkt zmyjecie wacikiem nasączonym wodą. Henna na brwiach utrzymuje się od 2 do 4 tygodni!

Jeśli chcecie trwale podkreślić brwi, ale obawiacie się użycia do tego henny, istnieje alternatywa. W ofercie kilku drogeryjnych marek pojawił się tint do brwi, czyli produkt w płynie, który zastyga po jakimś czasie, zostawiając delikatny pigment w obrębie brwi. Maybelline, Kobo i Benefit to popularne firmy, które produkują ten innowacyjny kosmetyk, gwarantujący efekt permanentnego makijażu, utrzymującego się kilka dni.

Teraz już wiecie wszystko o hennie do brwi. Jeśli macie swoje sprawdzone patenty na wykonanie tego zabiegu w domu, koniecznie dajcie znać.

Zobacz także: